Hněv dítěte

Hněv dítěte - André Glucksmann | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
André Glucksmann
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Hněv dítěte.pdf


Chcete si knihu přečíst?Hněv dítěte ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor André Glucksmann. Číst Hněv dítěte Online je nyní tak snadné!

POPIS


Francouzský filozof André Glucksmann se v prvních kapitolách knihy snaží hledat kořeny svého celoživotního vystupování proti totalitarismu i post-totalitarismu všeho druhu sebereflexí vlastního života, v příběhu své rodiny a ve svém dětství a dospívání. Jako židovské dítě narozené za války ve Francii hned zkraje prožil několik momentů, které předurčovaly jeho pozdější intelektuální směřování. Své další filozofické úvahy a politologické analýzy zakládá kromě neustálého zájmu o aktuální dění i na hluboké znalosti evropské a především francouzské literatury a dějin. Knihu uzavírá kapitolou o smyslu Evropy, v níž se projevuje jeho dobrá znalost bývalých zemí sovětského bloku. Před rokem 1989 se stýkal s východoevropskými disidenty a v Praze se účastnil ilegálních seminářů. Což nás vrací opět k původu a mládí: Glucksmannova matka pocházela z Prahy... Přeložila Helena Beguivinová.


...něv dítěte není autobiografií, nebyla tak ani koncipována ... Kontaktní rodičovství - Modrý koník ... . Filosof André Glucksmann se nesnaží o ucelené curriculum vitae. Místo svého osobního života se převážně zaměřuje na vývoj svých postojů a myšlenek, které se v kontextu doby, ve které vyrůstal, a prožitků, které zakusil, zdají přirozené. Koupit Koupit eknihu. Francouzský filozof André Glucksmann se v prvních kapitolách knihy snaží hledat kořeny svého celoživotního vystupování proti totalitarismu i post-totalitarismu všeho druhu sebereflexí vlastního života, v příběhu své rodiny a ve svém dětství a dospívání. Hněv dítěte Francouzský filozof André Glucksmann se v pr ... Hněv dítěte | Dumknihy.cz - knihy po všech stránkách ... . Hněv dítěte Francouzský filozof André Glucksmann se v prvních kapitolách knihy snaží hledat kořeny svého celoživotního vystupování proti totalitarismu i post-totalitarismu všeho druhu sebereflexí vlastního života, v ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY