1793: Vlk a dráb

1793: Vlk a dráb - Niklas Natt och Dag | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Niklas Natt och Dag
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
1793: Vlk a dráb.pdf


Chcete si knihu přečíst?1793: Vlk a dráb ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Niklas Natt och Dag. Číst 1793: Vlk a dráb Online je nyní tak snadné!

POPIS


Stockholm, 1793. Od smrti krále Gustava III. uběhl víc než rok a po městě se šíří dusivá atmoféra podezíravosti a spikleneckých zvěstí. V páchnoucích vodách jezera se najde mrtvola bez rukou a nohou, zohavená k nepoznání. Vyšetřování musí být co nejdiskrétnější, proto se případu ujímá zvláštní spolupracovník stockholmské policie Cecil Winge, svérázný právník se silným smyslem pro spravedlnost, umírající na souchotiny. Jeho parťákem se stane veterán Mickel Cardell, na povrchu drsný, ale se srdcem na správném místě. Co Winge nevyřeší intelektem, to Cardell zajistí pádnou ranou – má na to šikovnou dřevěnou protézu. Brzy se oba zamotají do sítě temných tajemství a bezedného zla, do sítě, jejíž vlákna sahají až do nejvyšších vrstev stockholmské společnosti. Očima čtyř vypravěčů nahlédneme pod napudrovaný a omalovaný povrch Stockholmu na konci 18. století, pod nímž se objeví děsivá, ale fascinující realita. Spletitý svět temného Stockholmu na sklonku 18. století si rychle zamilovali čtenáři po celém světě včetně Německa, Velké Británie či USA. Zacpěte si nos, otevřete oči a ponořte se do stoky zločinu! Cena Švédské akademie krimi literatury za nejlepší debut. Prodal se do 35 zemí. „Pro fanoušky Stiega Larssona je tu nový hlas, a ještě temnější stránka Švédska. Je ještě příliš brzy na „nejlepší knihy roku“, ale 1793. Vlk a dráb, fascinující debut Niklase Natt och Daga, mezi ně určitě patřit bude. (…) Stejně jako Jméno růže Umberta Eca i 1793. Vlk a dráb je intelektuální, čtivá detektivka, jejíž hlavní protagonista je racionální, vzdělaný muž, svádějící bitvy ve světě ovládaném tajemstvími a pověrami. (…) Svým morálním poselstvím připomíná dílo Grahama Greena.“ - Washington Post * Vítěz Crimetime Specsavers Award za nejlepší detektivní prvotinu v 2018 * Ve Švédsku kniha roku 2018 * The Swedish Academy of Crime Writers’ Award za nejlepší prvotinu v 2017 One of Humo’s “Top 12 Fiction Books of 2018”. Chosen as “Best Crime Novel of 2018” by Adresseavisen. One of Aftenposten’s “Best Crime Novels of 2018”. One of Dagbladet’s “Favorite books of 2018”.


...k a dráb kniha od: Niklas Natt och Dag. 86 % 122 hodnocení ... 1793: Vlk a dráb | O2 Knihovna ... ... Jeho románová prvotina 1793 - Vlk a dráb (2017, č. 2019) posbírala většinu národních cen určených debutantům i zkušeným tvůrcům, opanovala čtenářské ankety a dočkala se překladu do 30 jazyků. Autorův zájem o dějiny Švédska na prahu vlny protifeudálních revolucí pramení zčásti z toho, že je potomkem tamního ... Vlk a dráb Debut švédského šlechtice naznačuje, že ... 1793 - Niklas Natt och Dag | KOSMAS.cz - vaše internetové ... ... ... Vlk a dráb Debut švédského šlechtice naznačuje, že severská detektivní tvorba dosud neřekla své poslední slovo a může uspokojit i náročnější čtenáře. Román s lakonickým názvem 1793 čtenáře zavádí do tajemného prostředí barokního Stockholmu. Vlk a dráb Debut švédského šlechtice naznačuje, že severská detektivní tvorba dosud neřekla své poslední slovo a může uspokojit i náročnějš...SOUVISEJÍCÍ KNIHY