Čechy a Morava očima anglických cestovatelů 1570–1800

Čechy a Morava očima anglických cestovatelů 1570–1800 - Hana Ferencová | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Hana Ferencová
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Čechy a Morava očima anglických cestovatelů 1570–1800.pdf


Chcete si knihu přečíst?Čechy a Morava očima anglických cestovatelů 1570–1800 ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Hana Ferencová. Číst Čechy a Morava očima anglických cestovatelů 1570–1800 Online je nyní tak snadné!

POPIS


Monografie Čechy a Morava očima anglických cestovatelů 1570–1800 vychází z autorčiny dizertační práce. Čtenáře seznamuje s cestami Angličanů do Čech a na Moravu s cílem představit prostor raně novověkých českých zemí z perspektivy vnějšího, cizího pozorovatele ze západní Evropy v kontextu geografických, kulturních, politických a konfesijních aspektů. Kniha v několika tematických okruzích sleduje, jakých podnětů si angličtí cestovatelé všímali, jak byli vnímaví a tolerantní k odlišnostem navštíveného prostředí. Jejich pozorování a cestovatelské reflexe jsou zkoumány od roku 1570 až do konce 18. století a to na základě studia celé řady pramenů cestopisné povahy – publikovaných i rukopisných cestopisů, itinerářů a korespondence.


...fie Čechy a Morava očima anglických cestovatelů 1570-1800 vychází z autorčiny dizertační práce ... PDF Novinky v knihovně Historického ústavu AV ČR Praha č.16/2019 ... . Čtenáře seznamuje s cestami Angličanů do Čech a na Moravu s cílem představit prostor raně novověkých českých zemí z perspektivy vnějšího, cizího pozorovatele ze západní Evropy v kontextu geografických, kulturních, politických a konfesijních aspektů. Monografie Čechy a Morava očima anglických cestovatelů 1570-1800 vychází z autorčiny dizertační práce. Čtenáře seznamuje s cestami Angličanů do Čech a na Moravu s cílem představit prostor raně nov ... Knihy od Hana Ferencová | Kupte na Martinus.cz ... . Čtenáře seznamuje s cestami Angličanů do Čech a na Moravu s cílem představit prostor raně novověkých českých zemí z perspektivy vnějšího, cizího pozorovatele ze západní Evropy v kontextu geografických, kulturních, politickýc...SOUVISEJÍCÍ KNIHY