Rozhovory

Rozhovory - Ermanno Olmi | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Ermanno Olmi
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Rozhovory.pdf


Chcete si knihu přečíst?Rozhovory ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Ermanno Olmi. Číst Rozhovory Online je nyní tak snadné!

POPIS


První část knihy Rozhovory I zahrnují překlad rozhovorů s klasikem světové kinematografie Ermannem Olmim (1931–2018) vedených Charliem Owensem v publikaci Ermanno Olmi (Gremese Editore, 2001, 2008). Druhou část Rozhovory II tvoří původní rozhovor nazvaný Asiago 28. 5. 2011, který v režisérově domově v severoitalském Asiagu vedl filmový historik Petr Slinták. Nejznámějšími Olmiho filmy u nás jsou dnes patrně Strom na dřeváky (1978) a Sto hřebů (2006). Naše kina dále uvedla mimo jiné jeho filmy Čas se zastavil (1959), Místo (1961), Snoubenci (1963), Sapéři (1970) a Ať žije paní! (1987). Česká televize pak kromě Stromu na dřeváky a Ať žije paní! také Biblické příběhy (1/19) Genesis (1994) a Sto hřebů. Obsáhlý oddíl Rozhovory I pojednává chronologicky o téměř všech filmech dokumentárních a o všech filmech celovečerních, natočených do roku 2001. Každému celovečernímu filmu je věnována jedna kapitola, jež se tak stává záznamem režisérova svědectví o nejrůznějších událostech kolem a při vznikání každého jeho filmu. Rozhovory II zahrnují tvůrčí období let 2001-2011 včetně realizace režisérova scénáře v Čechách. Pokoušejí se porovnat českou filmovou novou vlnu a Olmiho filmy 60. let, zejména Formanova Černého Petra a Olmiho Místo, a jednotlivé režisérské osobnosti obou kinematografií tehdy i dnes. Nejsou opomenuty ani česko-italské dějinné a kulturní souvislosti v rámci Rakouska-Uherska, jehož součástí byla i Benátská republika. Kniha zahrnuje Galerii fotografií barevných i černobílých ze všech Olmiho celovečerních filmů a z řady jeho filmů dokumentárních, podrobnou Filmografii, Výběrovou bibliografii s důrazem na české a slovenské prameny, Rejstřík jmenný a Rejstřík uměleckých děl. České vydání Olmiho Rozhovorů je jediným vydáním původní knihy Ermanna Olmiho za hranicemi Itálie vůbec.


...y. Na dovolené se v létě těšit můžeme ... rozhovory.sk Competitive Analysis, Marketing Mix and ... ... . Lidé si užijí více prostoru na plážích. 17:30 • Martina Spěváčková ... Rozhovory. Zbavte sa kŕčových žíl bez bolesti! Pocit ťažkých nôh, pálenie v lýtkach, opuchy či nepríjemné nočné kŕče ... To všetko sú príznaky kŕčových žíl. Aj keď ide na prvý pohľad len o estetický problém, opak je pravdou. Ak sa totiž kŕčové... Rozhovory s orignálními osobnostmi, kt ... Rozhovory na aktuálne témy, profilové interview so známymi ... ... ... Rozhovory s orignálními osobnostmi, které mají, co říci vedené zkušenými novináři. Chemik Miroslav Mihálik vraví, že nemá zmysel dať si nafúkať pneumatiky dusíkom či argónom. „Význam to má pri...SOUVISEJÍCÍ KNIHY