Francouzi a Němci na cestě ke sblížení

Francouzi a Němci na cestě ke sblížení - Lucie Filipová | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Lucie Filipová
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Francouzi a Němci na cestě ke sblížení.pdf


Chcete si knihu přečíst?Francouzi a Němci na cestě ke sblížení ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Lucie Filipová. Číst Francouzi a Němci na cestě ke sblížení Online je nyní tak snadné!

POPIS


Kniha představuje první českou monografii, která přibližuje vývoj francouzsko-německých vztahů v letech 1950-2000 a jež je z velké části založena na původním výzkumu. Lucie Filipová nahlíží na toto téma v souladu s konceptem "dějin zdola", který ukazuje, že k navázání dlouhodobé spolupráce mezi Francií a Německem přispěly nejen politické, hospodářské a kulturní elity, ale i zapojení několika milionů řadových občanů - zde konkrétně sledované na příkladu partnerství měst či menších obcí. Tato partnerství jsou ve francouzsko-německém případě specifická celkovým počtem (přes dva tisíce případů v roce 2000), rozmanitostí společných aktivit i mírovým potenciálem, který s nimi byl od počátku spojován a díky němuž plní nejen v Evropě nezpochybnitelnou modelovou roli. Kniha je určena jak zájemcům o vztahy dvou stěžejních aktérů současné evropské politiky, tak těm, kteří se zabývají zahraničními aktivitami obcí a měst. V mnoha ohledech může být inspirativní také pro interpretaci česko-německých vztahů. Vychází v edici Historie.


...rancouzi a Němci na cestě ke sblížení představuje první českou monografii, která přibližuje vývoj francouzsko-německých vztahů v letech 1950-2000 a jež je z velké části založena na původním výzkumu ... Dva na ceste dvd | Sleviste.cz ... . Lucie Filipová nahlíží na toto téma v souladu s konceptem „dějin zdola", který ukazuje, že k ... Kniha Francouzi a Němci na cestě ke sblížení představuje první českou monografii, která přibližuje vývoj francouzsko-německých vztahů v letech 1950-2000 a jež je z velké části založena na původním výzkumu. Lucie Filipová nahlíží na toto téma v souladu s konceptem „dějin zdola", který ukazuje, že k ... Francouzi a Němci na cestě ke sblížení Autor: Filipová, Lucie Nakladatel: Academia EAN: 978802002217 ... Francouzi a Němci na cestě ke sblížení - Lucie Filipová ... ... . Lucie Filipová nahlíží na toto téma v souladu s konceptem „dějin zdola", který ukazuje, že k ... Francouzi a Němci na cestě ke sblížení Autor: Filipová, Lucie Nakladatel: Academia EAN: 978802002217...SOUVISEJÍCÍ KNIHY