Indiáni

Indiáni - Thomas Jeier | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Thomas Jeier
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Indiáni.pdf


Chcete si knihu přečíst?Indiáni ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Thomas Jeier. Číst Indiáni Online je nyní tak snadné!

POPIS


Přehledná encyklopedie Indiáni sleduje dějiny původních obyvatel Ameriky v uplynulých pěti staletích z pohledu „bílého muže“. Kniha přibližuje tradice a současnost 29 nejznámějších kmenů v 8 tematických oddílech. Autorovi se daří postihnout kmenové zvláštnosti, odrážející především přírodní podmínky jejich životního prostoru, a zároveň sleduje i soužití domorodých obyvatel s expandujícími bělochy. V jednotlivých kmenových portrétech přibližuje autor nejen indiánský lov a válčení, představu o řádu světa či rituály všedního i slavnostního dne kmenů, ale i jejich výhled do budoucna.


... (lépe Původní obyvatelé amerického kontinentu) je označení pro předkolumbovská domorodá etnika a národy Severní, Střední a Jižní Ameriky a jejich potomky ... Indiáni z Vetrova (1979) - Full Cast & Crew - IMDb ... .. Ačkoliv některé kmeny původních obyvatel Amerik tradičně byly společenstvími lovců a sběračů - a řada jich, zejména v Amazonii, je dodnes - ostatní rozvinuly akvakultury nebo zemědělství. Jednoho dne v létě se v Indiánském světě zamiloval malý Indián do dívky ze vzdálené vesnice a velice, pomalu si připravuje plán ... Na DVD Cvičíme s Míšou 6 ... Obsahem této stránky jsou především severoameričtí indiáni Velkých plání. Zejména jejich historie v předrezervačním ob ... Domů - www.indiani.cz ... ... Na DVD Cvičíme s Míšou 6 ... Obsahem této stránky jsou především severoameričtí indiáni Velkých plání. Zejména jejich historie v předrezervačním období. Indiáni žili v malých rodinných tlupách, náčelníci neměli velk...SOUVISEJÍCÍ KNIHY