Pojď se mnou pryč

Pojď se mnou pryč - Roberto Saviano | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Roberto Saviano
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Pojď se mnou pryč.pdf


Chcete si knihu přečíst?Pojď se mnou pryč ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Roberto Saviano. Číst Pojď se mnou pryč Online je nyní tak snadné!

POPIS


Světoznámý italský novinář se ve své nejnovější knize vrací k řadě palčivých problémů italské společnosti, které jsou v centru jeho pozornosti již od doby, kdy ve své nejslavnější knize Gomora strhujícím způsobem popsal praktiky neapolské mafie. Nová znepokojivá zjištění předkládá zejména v oblasti pronikání mafiánských struktur z jihu na sever Itálie, znovu bilancuje akutní problém nezákonné likvidace toxických odpadů, působivě líčí boj kalábrijského kněze o vytvoření centra pro postižené v domě zabaveném mafii, která jej však odmítá předat novým vlastníkům. Tak jako v minulosti, i v nové knize zaujme Saviano svým otevřeným, naléhavým a přitom čtivým stylem a zejména v úvahách věnovaných všudypřítomné korupci, neupřímnosti předvolebních slibů politiků či manipulovatelnosti médií má rozhodně co říci i čtenářům daleko za italskými hranicemi. Roberto Saviano (1979) je neapolským rodákem a absolventem Neapolské univerzity v oboru filozofie. Svým literárním talentem a nesmlouvavým postojem k praktikám jihoitalských mafiánských kruhů na sebe upozornil již v článcích a reportážích psaných pro italské noviny a časopisy. Mimořádný úspěch svědectví o nemilosrdném světě neapolské camorry Gomora (2006, česky 2008), jež se dočkalo též divadelní a filmové adaptace, přinesl Savianovi věhlas na domácí i mezinárodní scéně, pro autora měl však i neblahý dopad v podobě ohrožení ze strany bossů camorry, kvůli němuž žije od října 2006 pod policejní ochranou.


... mnou pryč 2012; všech 6 knih autora. Kniha Pojď se mnou pryč je v ... Pojď se mnou pryč - Roberto Saviano - SEVT.cz ... . Přečtených: 11x: Čtenářské výzvě ... Pojď se mnou pryč. 2012 · Paseka. 978-80-7432-240-2. Štítky. italská literatura. Autor a jeho další knihy. Roberto Saviano italská, 1979. Piran ... Pojď se mnou pryč Autor: Saviano, Roberto Nakladatel: Paseka EAN: 9788074322402 ISBN: 978-80-7432-240-2 Originál: Vieni via con me Překlad: Flemrová, Alice Popis: 1× kniha, brožovaná, 160 stran, česky Rozměry: 13 × 20 cm Rok vydání: 2012 (1. vydání) Provided to YouTube by Supraphon Pojď se mnou, Marie · P ... Saviano, Roberto: Pojď se mnou pryč - iLiteratura.cz ... . vydání) Provided to YouTube by Supraphon Pojď se mnou, Marie · Pavel Dobeš Zátiší s červy ℗ 1990 SUPRAPHON a.s. Released on: 2013-01-15 Auto-generated by YouTube. Pojď se mnou pryč. Roberto Saviano. Četl(a) jsem. Chci přečíst. 0.0 z 5 hvězdiček 0 hodnocení čtená...SOUVISEJÍCÍ KNIHY