Kniha haiku

Kniha haiku - Jack Kerouac | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Jack Kerouac
DIMENZE
6,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Kniha haiku.pdf


Chcete si knihu přečíst?Kniha haiku ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jack Kerouac. Číst Kniha haiku Online je nyní tak snadné!

POPIS


Ačkoli se Jack Kerouac proslavil především jako prozaik, psal také vynikající poezii – mnozí literární historici jsou dokonce toho názoru, že Kerouacovy básně jeho prózu co do kvality předčí. Tak či onak, je nepochybné, že jedním z vrcholů autorova básnického díla jsou jeho haiku. Kerouacův zájem o tuto japonskou básnickou formu byl hluboký a dlouhodobý; od poloviny padesátých let až do své smrti v roce 1969 si úderná trojverší zapisoval do deníků, prokládal jimi své dopisy, romány či eseje atd. Postupně přitom dospěl k vlastní podobě, tzv. „západnímu haiku“, které se nenechává omezovat přísnými formálními pravidly, ušitými na míru japonštině, přesto si z dané formy uchovává to podstatné: schopnost zachytit ve třech krátkých verších jedinečný obraz světa, „zbavený vší poetické veteše a fíglů, a přesto vzdušný a ladný jako Vivaldiho pastorála“. Kerouacova Kniha haiku, poprvé vydaná teprve po autorově smrti, přesvědčivě dokládá, že ve svém úsilí o zvládnutí zdánlivě snadné, ve skutečnosti však nesmírně obtížné formy Kerouac uspěl beze zbytku.


...cova Kniha haiku, poprvé vydaná teprve po autorově smrti, přesvědčivě dokládá, že ve svém úsilí o zvládnutí zdánlivě snadné, ve skutečnosti však nesmírně obtížné formy Kerouac uspěl beze zbytku ... Haiku - Vyhledávání na Heureka.cz ... . Kniha je zařazena v kategoriích Poezie > ... Kniha haiku. Čtenářské recenze (1) Magazín OKO (2) Autoři; Kategorie a témata; Bibliografické údaje; Čtenářské recenze. Celkové hodnocení (2x) Vaše hodnocení Přečetl si knihkupec z Olomouc Tyto básně, psané v západním stylu původně japonské formy poezie, jsou pro mne přímým pohledem do Kerouacovy duše. Krátké ... Kniha Deník haiku 2 Přidat komentář. medlovice. 6 28. února. Miluju tyto miniatury ! A překvapilo mě, že je napsal Milon Čěpelka, kterého mám zařazené ... Deník haiku 2 - Miloň Čepelka | Databáze knih ... . Krátké ... Kniha Deník haiku 2 Přidat komentář. medlovice. 6 28. února. Miluju tyto miniatury ! A překvapilo mě, že je napsal Milon Čěpelka, kterého mám zařazené...SOUVISEJÍCÍ KNIHY