Banderovci

Banderovci - Tomáš Řepa | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Tomáš Řepa
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Banderovci.pdf


Chcete si knihu přečíst?Banderovci ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Tomáš Řepa. Číst Banderovci Online je nyní tak snadné!

POPIS


Publikace komplexně pojímá fenomén banderovců (OUN a UPA) v československých poválečných dějinách, uvádí jeho politické souvislosti, koriguje a pojmenovává stigmata dlouhodobého působení komunistické propagandy a v neposlední řadě také analyzuje stav bádání na toto téma, které bylo ze strany české historiografie dlouhou dobu neprávem opomíjeno. Konkrétní životní osudy ukrajinských nacionalistů, jejich údajných pomahačů a další mnohdy problematické konsekvence jejich činnosti v prostoru střední a východní Evropy jsou díky své vysoké výpovědní hodnotě rovněž důležitou součástí této práce. Vlivem rozhoření hybridního rusko-ukrajinského konfliktu na východě Evropy v roce 2013 se tato tematika stala součástí novodobé informační války. Objektivní pohled je i nyní velmi ztížený různými, už před 70 lety taktéž hojně užívanými propagandistickými klišé, ve kterých se skutečná podstata, vzniklá problematickým soužitím národů východní Evropy a nekompromisního a tvrdohlavého boje Ukrajinců za svoji státnost, jednoznačně vytrácí. Publikace nekompromisně popisuje proces, ve kterém staré mýty byly doplněny o nové okolnosti a zasazeny do současného prostředí. Proces, v němž dalším epizodám hybridní války bude svědkem a posuzovatelem každý z nás.


...ci předpokládali, že na Slovensku jim nebude kladen žádný odpor, že se jim podaří úhybnými manévry vyhnout přímým bojovým střetům s československými bezpečnostními silami, přičemž počítali i s podporou slovenského obyvatelstva a některých slovenských protikomunisticky orientovaných vojenských důstojníků ... Bandera, Ukraine & the Holocaust Part II: 1939-1943 | All ... ... . Stepan Andriyovych Bandera (Ukrainian: Степан Андрійович Бандера, Polish: Stepan Andrijowycz Bandera; 1 January 1909 - 15 October 1959) was a Ukrainian radical politician and theorist of the militant wing of the politics|right wing Organization of Ukrainian Nationalists and a leader and ideologist of Ukrainian ultranationalists. V minulých týdnech Ukrajina uznala členy bývalé Banderovy Ukrajinské povstalecké armády (UPA) za válečné veterány. Banderovci přitom byli jedněmi z nejkrutějších válečných zlo ... Stepan Bandera - Wikipedie ... . V minulých týdnech Ukrajina uznala členy bývalé Banderovy Ukrajinské povstalecké armády (UPA) za válečné veterány. Banderovci přitom byli jedněmi z nejkrutějších válečných zlo...SOUVISEJÍCÍ KNIHY