Staré pověsti české

Staré pověsti české - Alois Jirásek | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Alois Jirásek
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Staré pověsti české.pdf


Chcete si knihu přečíst?Staré pověsti české ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Alois Jirásek. Číst Staré pověsti české Online je nyní tak snadné!

POPIS


Staré pověsti české jsou nejznámějším převyprávěním naší dávné historie. Při psaní této knihy čerpal její autor jak z lidové slovesnosti, tak z historických pramenů. Kniha je rozdělena na čtyři části: Staré pověsti české, Pověsti doby křesťanské, O staré Praze a Ze starobylých proroctví. Dočtete se o praotci Čechovi, o Krokovi a jeho dcerách, o Libuši a Přemyslovi, o Dívčí válce, o králi Svatoplukovi, o knížeti Daliborovi a mnoha dalších známých pověstí. Poprvé vyšla roku 1894 a od té doby se dočkala velkého množství reedic.


...ověsti české je kniha pro mládež Aloise Jiráska ... Staré pověsti české - Alík.cz ... .Popisuje události z české historie založené na lidové slovesnosti a některých historických faktech. Poprvé vyšla v roce 1894 v pražském nakladatelství J. R. Vilímek jako 11. svazek v edici Vilímkova knihovna mládeže dospívající. O rok dříve však pověsti vycházely na pokračování ve stejném ... Český-jazyk.cz - ČTENÁŘSKÝ DENÍK » rozbor díla: Staré pověsti české (Alois Jirásek) - O Čechovi V Charvátské zemi, kde žil vojvoda Čech a jeho bratr Lech se rozpoutaly krvavé boje a oba bratři se rozhodli, že svou rodnou zemi opustí a půjdou hledat nová sídla. Se... Staré pověsti české, 2012, 26x10 min, re ... Pověst - Wikipedie ... . Se... Staré pověsti české, 2012, 26x10 min, režie: Vladimír Mráz namluvil: Jiří Sedláček 26ti dílné animované Staré pověsti české vznikly ve vlastní...SOUVISEJÍCÍ KNIHY