Paměť a dějiny č. 2/2019

Paměť a dějiny č. 2/2019 - - | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
-
DIMENZE
8,3 MB
NÁZEV SOUBORU
Paměť a dějiny č. 2/2019.pdf


Chcete si knihu přečíst?Paměť a dějiny č. 2/2019 ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor -. Číst Paměť a dějiny č. 2/2019 Online je nyní tak snadné!

POPIS


V aktuálním čísle revue Paměť a dějiny najdete mimo jiné rozsáhlý článek Adama Hradilka s názvem Neskutečný příběh Věry Sosnarové. Tato žena dlouhé roky veřejně vystupuje jako oběť téměř dvacetiletého věznění a krutého zacházení v táborech sovětského Gulagu. Adam Hradilek na základě archivního výzkumu dokládá, že skutečnost poválečného pobytu paní Sosnarové na území Sovětského svazu se velmi podstatně liší od vyprávění jí samotné i mediální interpretace jejího osudu. V čísle Vám dále předkládáme studie o emigracích Čechoslováků na Západ přes Jugoslávii, životní příběh česko-britského herce Herberta Loma a mnoho dalšího.


...a dějiny č. 2/2019 . Nakladatel: Ústav pro studium totalitních režim ů 2019 ... Paměť a dějiny č. 3/2009 | Knihy.ABZ.cz ... . žádné recenze. Sojka hlídačka ... Druhé číslo revue Paměť a dějiny se věnuje kulatému výročí „srpnové okupace". Filozof a teolog Wolfram Tschiche ve vzpomínkově laděném textu píše o tom, jak ho události v Československu přiměly definitivně se vymezit vůči komunistickému režimu ve své zemi, tehdejší NDR. Předkládané číslo Paměť a dějiny se věnuje válečnému období. Z čl ... Paměť a dějiny č. 2/2018 | KOSMAS.cz - vaše internetové ... ... . Předkládané číslo Paměť a dějiny se věnuje válečnému období. Z článků čísla lze vyzdvihnout zejména studii Pavly Plaché Múzy v Ravensbrücku. V ženském koncentračním táboře Ravensbrück byly zakázány... Paměť a dějiny č. 4/2019 . Nakladatel: Ústav pro studium totalitních režim ů 2019 . žádné recenze. Sojka hlídačka ... Paměť a dějiny č....SOUVISEJÍCÍ KNIHY