Válečný deník

Válečný deník - Josef Svobodný | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Josef Svobodný
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Válečný deník.pdf


Chcete si knihu přečíst?Válečný deník ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Josef Svobodný. Číst Válečný deník Online je nyní tak snadné!

POPIS


Válečný deník Josefa Svobodného, narozeného v Bozkově u Semil, obsahuje autentické zápisky vojáka, který narukoval k 11. zeměbraneckému pluku a účastnil se bojů na ruské frontě. V červnu 1915 byl zajat a v ruském zajetí strávil více než dva roky. Následně vstoupil do československých legií, kde byl zařazen do 2. střeleckého pluku. Zde sloužil jako vojín strojní roty. Začátkem roku 1920 byl repatriován do vlasti na palubě lodi Silesia. Publikace je doplněna fotografickou přílohou z autorovi pozůstalosti včetně dobových dokumentů z jeho služby u československých legií v Rusku.


...oupit eknihu. Podobně jako Orwellovy válečně eseje, jež patří k vrcholným projevům anglické literatury, zachycuje jeho Válečný deník na pozadí všechních dnů německým bombardováním sužovaného Londýna pokrytectví anglické vyšší třídy a lavírování britských politických kruhů diktované změnami sovětské politiky vůči nacistickému Německ u ... Válečný deník 1914-1918 / Najlacnejšie knihy ... ... Osvoboditel Ostravy maršál Jeremenko si přes Stalinův zákaz psal válečný deník. 5.4.2020 /Z HISTORIE OSTRAVY/ Před sedmdesáti třemi lety získal čestné občanství města Ostravy generál Andrej Ivanovič Jeremenko. Této pocty se dočkala plejáda komunistických osobností. Řada z nich byla později ze seznamu vymazána, takže ... Ještě ani neutichla bouřlivá diskuse kolem možného po ... Válečný deník 1914-1918 od 22,87 € - Heureka.sk ... . 5.4.2020 /Z HISTORIE OSTRAVY/ Před sedmdesáti třemi lety získal čestné občanství města Ostravy generál Andrej Ivanovič Jeremenko. Této pocty se dočkala plejáda komunistických osobností. Řada z nich byla později ze seznamu vymazána, takže ... Ještě ani neutichla bouřlivá diskuse kolem možného po...SOUVISEJÍCÍ KNIHY