Čas oligarchů, jejich sluhů a nepřátel - 2.vydání

Čas oligarchů, jejich sluhů a nepřátel - 2.vydání - Ondřej Závodský | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Ondřej Závodský
DIMENZE
6,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Čas oligarchů, jejich sluhů a nepřátel - 2.vydání.pdf


Chcete si knihu přečíst?Čas oligarchů, jejich sluhů a nepřátel - 2.vydání ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Ondřej Závodský. Číst Čas oligarchů, jejich sluhů a nepřátel - 2.vydání Online je nyní tak snadné!

POPIS


Do rukou čtenáře předáváme novou knihu Nadačního fondu proti korupci. Výběr tématu letošního dílu Edice prázdninového čtení trval dost dlouhý čas. Tím, co rozhodlo pro zvolené téma oligarchie, byly vzpomínky všech z NFPK na projevy Andreje Babiše, v nichž opakovaně citoval z předchozí publikace, knihy o Miroslavu Kalouskovi. Bylo rozhodnuto, že by bylo dobré, kdyby do diskuse mezi oběma zlojedy zasáhl materiál, který by diskusi vyvažoval, aby snad pravidelný čtenář našeho prázdninového čtení neměl pocit, že Fond straní jednomu z nich. V této publikaci se NFPK snaží na historickém vývoji a dalších souvislostech popsat nástup vlády oligarchů, znaky tohoto, od demokracie silně vychýleného systému vládnutí, jeho silné stránky, ale i návod k jeho poražení. Snaží se čtenáře upozornit na to, že Andrej Babiš není jediným, kdo má silné slovo na současné dění, a že jeho pád, k němuž dříve nebo později dojde, nemusí být koncem vlády oligarchů. Může být jen očekávaným přeskupením sil mezi lidmi, kteří si moc v této zemi přisvojují. Vždyť vláda vybrané skupiny bohatých jedinců, movitých rodin nebo jinak definovaných partiček mocných není ve východní části Evropy v současnosti ničím ojedinělým. Stín ruského systému vládnutí, kde skupina prokremelských oligarchů ovládá prakticky vše, nad naší malou zemí visí. A nevrátíme-li se k původním revolučním a postrevolučním idejím, jejichž nositelem byl zesnulý prezident Václav Havel, můžeme upadnout do beznaděje rozdělené moci, kde budeme hlasovat pro jeden z politických subjektů ve „vlastnictví“ různých oligarchů. Výsledek „svobodných“ voleb pak bude znamenat toliko úvodní rozdání karet mezi lidmi, majícími vložené prostředky do politických subjektů a médií, jež veřejným děním manipulují.


...ligarchů, jejich sluhů a nepřátel - 2 ... Čas oligarchů, jejich sluhů a nepřátel - Závodský Ondřej ... ... .vydání Ondřej Závodský Nakladatelé: Nadační fond proti korupci , Tribun EU 2019 Čas oligarchů, jejich sluhů a nepřátel Autor: Závodský, Ondřej Nakladatel: Tribun EU Nadační fond proti korupci EAN: 9788026314721 ISBN: 978-80-263-1472-1 Popis: 1× kniha, brožovaná, 174 stran, česky Rozměry: 14,8 × 21,2 cm Rok vydání: 2019 (1. vydání) Čas oligarchů, jejich sluhů a nepřátel - 2.vydání Ondřej Závodský Do rukou čt ... Ondřej Závodský - Wikipedie ... .vydání Ondřej Závodský Do rukou čtenáře předáváme novou knihu Nadačního fondu proti korupci. Výběr tématu letošního dílu Edice prázdninového čtení trval dost dlouhý čas. Elektronická kniha Čas oligarchů, jejich sluhů a nepřátel na www.alza.cz. Veškeré informace o produktu. Hodnocení a recenze Čas olig...SOUVISEJÍCÍ KNIHY