Schizofrenická historiografie: Literatura Bohumila Hrabala v krátkém 20. století

Schizofrenická historiografie: Literatura Bohumila Hrabala v krátkém 20. století - Jakub Češka (ed.), | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Jakub Češka (ed.),
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Schizofrenická historiografie: Literatura Bohumila Hrabala v krátkém 20. století.pdf


Chcete si knihu přečíst?Schizofrenická historiografie: Literatura Bohumila Hrabala v krátkém 20. století ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jakub Češka (ed.),. Číst Schizofrenická historiografie: Literatura Bohumila Hrabala v krátkém 20. století Online je nyní tak snadné!

POPIS


Kniha přináší příspěvky z konference pořádané před 2 lety v Nymburce. Tematickou osu tvoří mnohotvárnost styčných ploch mezi Hrabalovou tvorbou a historií / historiografií. Badatelé se věnují spisovatelovu přístupu k různým historickým obdobím, postavám, specifickým kulturám a prostředím apod. Stranou nezůstává ani středoevropský kontext díla, včetně např. způsobů osvojování hrabalovské tvorby konkrétními kulturami v dnešní době (Polsko). Kniha se skládá z bloku historického, který komparuje vybrané historické události v Hrabalově podání v dochovaných pramenech, a bloku literárněvědného, který postihuje svébytnou imaginativní (a/nebo imaginární) historii v Hrabalově díle. Klíčový význam přináleží autorské hře s vlastní identitou, což má mj. vyjádřit hlavní název knihy „Schizofrenická historiografie“.


...renická historiografie: Literatura Bohumila Hrabala v krátkém 20 ... Scriptorium - knihy | Databáze knih ... . století. Jakub Češka (ed.), Marek Ďurčanský (ed.) ... Nová kniha: Schizofrenická historiografie: Literatura Bohumila Hrabala v krátkém 20. století. Nakladatelství Scriptorium právě vydalo novou knihu „Schizofrenická historiografie: Literatura Bohumila Hrabala v krátkém 20. století" (Jakub Češka (ed.), Marek Ďurčanský (ed.), Petra James (ed.), Holt Meyer (ed.)). Kniha přináší přísp ... Aktuality - Fakulta humanitních studií Univerzity Karlovy ... .), Petra James (ed.), Holt Meyer (ed.)). Kniha přináší příspěvky z konference pořádané před 2 ... Podtitul: Literatura Bohumila Hrabala v krátkém 20. století Kniha přináší příspěvky z konference pořádané před 2 lety v Nymburce. Tematickou osu tvoří mnohotvárnost styčných ploch mezi Hrabalovou tvorbou a historií / historiografií. Schizofrenická historiografie. Kdo napsal knihu Schizofrenická hist...SOUVISEJÍCÍ KNIHY