Spolkový sněm a nasazení ozbrojených sil v zahraničí

Spolkový sněm a nasazení ozbrojených sil v zahraničí - Jan Ryjáček | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Jan Ryjáček
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Spolkový sněm a nasazení ozbrojených sil v zahraničí.pdf


Chcete si knihu přečíst?Spolkový sněm a nasazení ozbrojených sil v zahraničí ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jan Ryjáček. Číst Spolkový sněm a nasazení ozbrojených sil v zahraničí Online je nyní tak snadné!

POPIS


Monografie se zabývá rolí dolní komory německého parlamentu v rozhodovacím procesu o zahraničních vojenských misích. Činí tak v kontextu vývoje německé vojenské bezpečnostní politiky a jejího ústavněprávního rámce. Výzkumná hypotéza vychází z teze, že v oblastech intenzivní kooperace mezi státy dochází k oslabení role národních parlamentů (v kontextu EU se zpravidla hovoří o tzv. demokratickém deficitu). S vývojem nových instrumentů bezpečnostní politiky NATO a EU, směřujících k větší a rychlejší akceschopnosti, je tedy možné předpokládat oslabení německého parlamentu v jeho roli poslední instance rozhodující o vysílání německých vojáků do zahraničí. Proto jsou v knize zevrubně prozkoumány základy, vývoj a současný stav instrumentů, kterými Spolkový sněm kontroluje německou vojenskou bezpečnostní politiku a podílí se na jejím vývoji včetně rozhodování o nasazení vojska do zahraničních misí. Práce ukazuje celý rozhodovací proces, včetně konzultací vlády a parlamentu probíhajících před předložením vládního návrhu parlamentu. Na základě této analýzy autor výzkumnou hypotézu odmítá, a naopak ukazuje, že role Spolkového sněmu v posledních letech spíše posílila. Podrobná analýza vztahu vlády a parlamentu v této oblasti ukazuje, že tohoto výsledku nebylo dosaženo vždy v harmonické shodě, ale na základě složitých jednání a sporů, končících nezřídka u Spolkového ústavního soudu. V knize je tak daná oblast politiky popsána na průsečíku střetů jednotlivých politických aktérů, ústavněprávních sporů, jakož i vývoje legislativního rámce prolínajícího se s vývojem parlamentní rozhodovací praxe.


...Spolkový sněm a nasazení ozbrojených sil v zahraničí - Jan Ryjáček ... Knihy na téma: Zahraniční vojenské jednotky | Dobré Knihy.cz ... . Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop je nadále plně v provozu. Od 27. 4. 2020 jsou navíc všechny naše prodejny a výdejny opět otevřeny. ... > Spolkový sněm a nasazení ozbrojených sil v zahraničí ... Spolkový sněm a nasazení ozbrojených sil v zahraničí ... Zboží ze stejné kategorie - Spolkový sněm a nasazení ozbrojených sil v zahraničí. Ekonomie jako osud. Bývalý náměstek ministra financí ČSFR Dušan T ... Mezinárodní ozbrojené síly | Knihy.ABZ.cz ... . Ekonomie jako osud. Bývalý náměstek ministra financí ČSFR Dušan Tříska je považován za jednoho z otců ... Kód: 0266004 Spolkový sněm a nasazení ozbrojených sil v zahraničí Autor: Ryjáček, Jan Nakladatel: Karolinum EAN: 9788024620626 ISBN: 978-80-246-2062-6 Popis: 1× kniha, brožovaná, 328 stran, česky Rozměry: 14 × 20,5 cm Rok vydání: 2012 Srovnání cen Spolkový sněm a na...SOUVISEJÍCÍ KNIHY