Souvislosti 1/2019

Souvislosti 1/2019 - - | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
-
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Souvislosti 1/2019.pdf


Chcete si knihu přečíst?Souvislosti 1/2019 ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor -. Číst Souvislosti 1/2019 Online je nyní tak snadné!

POPIS


Souvislostí 1/2019 přinášejí tematický blok Short fiction věnovaný šesti anglicky píšícím autorkám, od nichž doposud česky nic nevyšlo a pro něž povídky představují významnou či klíčovou část tvorby. Ve dvou esejích rubriky Knižní pól se překladatelé Anežka Charvátová a Petr Onufer zamýšlejí nad vlastní četbou, která formovala jejich životy. V Eseji o básni interpretuje Jan Čermák „jedno z nejkrásnějších čísel anglické středověké lyriky, podle svého prvního verše tradičně nazývané Já o panně zpívám/I sing of a maiden“, Alena Dvořáková píše o Italu Calvinovi a jeho eseji Obnažené poprsí, Vladimír Vokolek o Dialogu vůle s rozumem a Aleš Roleček o obrazu Pieta Konrada Witze. Rozhovor čísla připravily Souvislosti s historikem Martinem Nodlem mj. „o učitelování v Horním Maršově, filozofické fakultě, splněném nakladatelském snu, české medievistice, Středověku v nás a podpohádkách“. V literární rubrice Nova et vetera naleznou čtenáři nové básně a prózy Miroslava Olšovského, Martina Nodla, Alvydase Šlepikase, Volodymyra Kovtuna a Gerharda Rühma. Rubriky Pod čarou, Bagately Jiřího Zizlera, Glosy historické Martina Nodla, Čínské bistro Zuzany Li a Dramaturgické varieté Marty Ljubkové přinášejí recenze nových knih a reflexe aktuálního kulturního dění.


... života v Lásce a trápeních v Nelásce ... ČPZP - Aktuality ... . Jsme to my, kdo stoji u kormidla našeho života? Dřeme se zbytečnč proti proudu? Máme jasný cíl kam chceme doplout? Povídání o ... Duše K - tentokrát s MUDr. Janem Šulou o tom jak ochránit své zdraví bez lékařů a léků - Duration: 2:54:11. Divadlo Kampa 1,240,080 views Premiered Aug 1, 2019. V závěru minulého roku dorazila na český trh nová generace Jeepu Wrangler. V souvislosti s generační obměnou toh ... Souvislosti 1/2019 | KOSMAS.cz - vaše internetové knihkupectví ... . V souvislosti s generační obměnou tohoto slavného modelu panovaly obavy, zda automobilka ... Elektronická kniha Souvislosti 1/2019 - Souvislosti 1/2019 Otevřít stranu 99 Ukázka. Novinka Ke stažen í. Souvislosti 1/2019 Nakladatel ... Martin Rozumek / Uprchlíci, války a my - 24. 1. 2019 - Knihkupectví a antikvariát Fryč .....SOUVISEJÍCÍ KNIHY