Hluboké město: Moderní metropole jako druhý Řím

Hluboké město: Moderní metropole jako druhý Řím - Pavel Kalina | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Pavel Kalina
DIMENZE
2,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Hluboké město: Moderní metropole jako druhý Řím.pdf


Chcete si knihu přečíst?Hluboké město: Moderní metropole jako druhý Řím ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Pavel Kalina. Číst Hluboké město: Moderní metropole jako druhý Řím Online je nyní tak snadné!

POPIS


„Přestože se v této knize mluví převážně o tom, jak města vypadala v minulosti,“ píše autor v úvodu, „skutečná otázka, kterou si klade, zní, jak město bude vypadat v nadcházejícím tisíciletí.“ Kniha se zabývá nepřeberným znakovým bohatstvím měst, vytvářejícím stabilní rámec životů jejich obyvtel. „Hluboké město“, které svou sémantickou hloubku často čerpá z imaginárních vztahů k antickému Římu, umožňuje maximum komunikace i sociálních interakcí. Evropská historická města k tomuto typu měst vesměs patří, ale vlivem sílícího turistického průmyslu a developerských projektů se jejich „hloubka“ vytrácí a těmto městům hrozí komunikační a sociální „plochost“. Kromě kapitol věnovaných Římu, Benátkám, Berlínu, Istanbulu, New Yorku, Praze a dalším městům kniha přináší i zhodnocení několika klíčových stavebních typů – nákupních center, stadionů, muzeí, knihoven a kostelů – a to právě z hlediska jejich schopnosti vytvářet, či naopak potlačovat historickou paměť. Jak autor naznačuje, základem cesty k městu budoucnosti by mělo být neustálé a nesmírně složité vyvažování relativní chaotičnosti vznikání a vývoje měst na jedné straně a cílevědomé a pro města životně nutné integrace všech těchto procesů na straně druhé. .


...iha se zaměřuje na nepřeberné znakové bohatství měst, které vytváří stabilní rámec našich životů ... Hluboké město : moderní metropole jako Druhý Řím / Pavel ... ... . „Hluboké město", jež svou sémantickou hloubku často čerpá z imaginárních vztahů k antickému Římu,... Hluboké město - Moderní metropole jako druhý Řím. ... Koupit. Anotace. Hluboké město Pavel Kalina Vyjde03.07.2019 „Přestože se v této knize mluví převážně o tom, jak města vypadala v minulosti," píše autor v úvodu, „skutečná otázka, kterou si klade, zní, jak město bude vypadat v nadcházejícím tisíciletí." ... Podtitul: Moderní metropole jako druhý Řím „Přestože se v této knize mluví převážně o tom, ... Hluboké město. Moderní metropole jako Druhý Řím - FA ČVUT ... ." ... Podtitul: Moderní metropole jako druhý Řím „Přestože se v této knize mluví převážně o tom, jak města vypadala v minulosti," píše autor v úvodu, „skutečná otázka, kterou si klad...SOUVISEJÍCÍ KNIHY