Číše a meč, agrese a láska: aneb Žena a muž v průběhu staletí

Číše a meč, agrese a láska: aneb Žena a muž v průběhu staletí - Riane Eislerová | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Riane Eislerová
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Číše a meč, agrese a láska: aneb Žena a muž v průběhu staletí.pdf


Chcete si knihu přečíst?Číše a meč, agrese a láska: aneb Žena a muž v průběhu staletí ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Riane Eislerová. Číst Číše a meč, agrese a láska: aneb Žena a muž v průběhu staletí Online je nyní tak snadné!

POPIS


Riane Eislerová ve své knize vypráví příběh začínající o tisíce let dříve, než kam sahá naše známá historie. Příběh o tom, jak původně partnerské směřování západní civilizace odbočilo na násilnou cestu nadvlády a dominance, která trvala pět tisíc let. Autorka rozlišuje dva modely lidské společnosti, dominanční a partnerský, přičemž dominanční model je založen na nadvládě jednoho pohlaví nad druhým, kdežto partnerský model předpokládá rovnoprávnou spolupráci. Ke zlomovému přechodu od partnerského modelu k modelu dominančnímu došlo kdysi v pravěku; dnes se začínají prosazovat různá hnutí preferující partnerský model, který by mohl lépe zajistit mírové přežití lidstva. Průkopnická práce Riane Eislerové oslovuje široký okruh čtenářů. Autorka se neřídí mainstreamovým pohledem na historii a společnost, ale naopak zpochybňuje oficiální pohled historiků, odmítající alternativní přístup k poznávání skutečnosti. Čerpá z děl alternativních autorů a na jejich základě dospívá k přesvědčení, že vývoj není lineárním pohybem od nižších stupňů k vyšším, ale že je přerušován nejrůznějšími regresemi a zlomy. S některými tvrzeními Riane Eislerové bude čtenář nejspíše polemizovat, ale právě to otevírá široký prostor pro dialog.


...a meč, agrese a láska: aneb Žena a muž v průběhu staletí Riane Eislerová Nakladatelé: Alpha Book , Argo 2019 Kniha Číše a meč, agrese a láska, aneb, Žena a muž v průběhu staletí od nejnovějších dle oblíbenosti (palců) dle uděleného hodnocení Přidat komentář Kniha Číše a meč, agrese a láska aneb Žena a muž v průběhu staletí od nejnovějších dle oblíbenosti (palců) dle uděleného hodnocení Přidat komentář Kniha: Číše a meč, agrese a láska -- aneb Žena a muž v průběhu staletí - Riane Eislerová Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop je nadále plně v provozu ... Magdalena Pechová — Nakladatelství Argo ... . Číše a meč, agrese a láska aneb Žena a muž v průběhu staletí ... Kniha Číše a meč, agrese a láska, aneb, Žena ... Číše a meč, agrese a láska, aneb, Žena a muž v průběhu ... ... . Číše a meč, agrese a láska aneb Žena a muž v průběhu staletí ... Kniha Číše a meč, agrese a láska, aneb, Žena ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY