Neobyčejný příběh Vily Čerych: Odcházení a návraty

Neobyčejný příběh Vily Čerych: Odcházení a návraty - - | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
-
DIMENZE
6,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Neobyčejný příběh Vily Čerych: Odcházení a návraty.pdf


Chcete si knihu přečíst?Neobyčejný příběh Vily Čerych: Odcházení a návraty ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor -. Číst Neobyčejný příběh Vily Čerych: Odcházení a návraty Online je nyní tak snadné!

POPIS


Architektonický klenot České Skalice, majestátní prvorepubliková Vila Čerych, se v roce 2011 dostala do všeobecného povědomí díky natáčení prvního a zároveň i posledního filmu "Odcházení" exprezidenta Václava Havla. Události spojené s natáčením filmu jsou pouze jednou z kapitol knihy, která především mapuje kompletní historii Vily a osudy jejích vlastníků. Publikaci doplňuje bohatý obrazový materiál: původní plány budovy, současné i dobové fotografie interiérů a exteriérů stejně jako snímky z natáčení. Kniha obsahuje osm kapitol, které jsou tvořeny kolektivem autorů. Jedním z nich je Ladislav Čerych, významná osobnost, která stála u vzniku československé sekce Rádia Svobodná Evropa, ale hlavně celý svůj život věnovala podpoře evropské spolupráce a integrace. V publikaci jsou připomenuty stopy slavných rodů Čerychů i Bartoňů, které stály u zrodu vily a jsou již několik generací výraznými filantropy nejen v náchodském regionu. Po odborné stránce je Vila představena coby dílo významného architekta Otakara Novotného a s obdobnou erudicí je podrobně je popsána magická zahrada, skvělé dílo jednoho z nejvýznamnějších meziválečných zahradních architektů Josefa Kumpána. Jedna z kapitol je věnována příběhu této atraktivní stavby, který začíná klidnými 20. lety 20. století, zahrnuje emigraci jejích majitelů nebo období naprostého úpadku, kdy se zhonosné stavby stalo zdravotnické zařízení, a končí úspěšnou revitalizací a přeměnou ve vzdělávací středisko. Na závěr je vila prezentována coby místo, na němž se uskutečnilo pravděpodobně první "prezidentské" natáčení v Evropě, ne-li na světě. Kapitola, která se věnuje natáčení filmu Odcházení, díky zajímavým fotografiím a komentářům osobností, které se na natáčení podílely, činí knihu ještě přitažlivější.


...ejný příběh Vily Čerych - Odcházení a návraty Prvního května 2012 se na knižním trhu objevila nová publikace ... Calaméo - Kladské Pomezí - zima 2012 ... . Elegantní kniha s bohatým fotografickým materiálem přiblíží čtenářům architektonický skvost, který se ukrývá v České Skalici. Neobyčejný příběh Vily Čerych Nakladatel: Centrum rozvoje Česká Skalice EAN: 9788025494950 ISBN: 978-80-254-9495- Popis: 1× kniha, vázaná, 155 stran, česky Rozměry: 25 × 23 cm Rok vydání: 2012 (1. vydání) Kniha: Neobyčejný příběh Vily Čerych Podtitul: Odcházení a návraty Architektonický klenot České Sk ... Neobyčejný příběh Vily Čerych | KOSMAS.cz - vaše ... ... . vydání) Kniha: Neobyčejný příběh Vily Čerych Podtitul: Odcházení a návraty Architektonický klenot České Skalice, majestátní prvorepubliková Vila Čerych, se v roce 2011 dostala do všeobecného povědomí díky natáčení prvního a zároveň i posledního filmu ... Centrum rozvoje Česká Skalice vydalo na ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY