Duchové dějiny: v kontextu české a evropské historiografie 19. a 20. století

Duchové dějiny: v kontextu české a evropské historiografie 19. a 20. století - Mikuláš Čtvrtník | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Mikuláš Čtvrtník
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Duchové dějiny: v kontextu české a evropské historiografie 19. a 20. století.pdf


Chcete si knihu přečíst?Duchové dějiny: v kontextu české a evropské historiografie 19. a 20. století ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Mikuláš Čtvrtník. Číst Duchové dějiny: v kontextu české a evropské historiografie 19. a 20. století Online je nyní tak snadné!

POPIS


Kniha se zaobírá historiografickým směrem duchových dějin, jak se rozvíjely zejména v německém prostředí pod názvem Geistesgeschichte a v české historiografii pak jako duchové dějiny koncipované Zdeňkem Kalistou. Duchové dějiny jsou v knize pojímány v širokém pojmovém kontextu vývoje českého a evropského historického myšlení 19. a 20. století. Autor zkoumá duchové dějiny z nejrůznějších úhlů pohledu. Jejich prostřednictvím se snaží ukázat, v jakém smyslu můžeme duchové dějiny považovat za dějepisecký směr, který je nadále inspirativní pro moderní českou i světovou historiografii. Vydání knihy podpořilo hlavní město Praha.


... dějiny v kontextu české a evropské historiografie 19 ... Mikuláš Čtvrtník — Nakladatelství Argo ... . a 20. století Detail práce Upozornění: Informace získané z popisných dat či souborů uložených v Repozitáři závěrečných prací nemohou být použity k výdělečným účelům nebo vydávány za studijní, vědeckou nebo jinou tvůrčí činnost jiné osoby než ... Duchové dějiny jsou v knize pojímány v širokém pojmovém kontextu vývoje českého a evropského historického myšlení 19. a 20. století.... Zobrazit celý text Duchové dějiny ... Duchové dějiny v kontextu české a evropské historiografie ... ... . a 20. století.... Zobrazit celý text Duchové dějiny v kontextu české a evropské historiografie 19. a 20. století v kontextu české a evropské historiografie 19. a 20. století ... Duchové dějiny jsou v knize pojímány v širokém pojmovém kontextu vývoje českého a evropského historického myšlení 19. a 20. století. Autor zkoumá duchové dějiny z nejrůznějších úhlů pohledu. Jejich prostřednic...SOUVISEJÍCÍ KNIHY