Kočovníci severu

Kočovníci severu - James Oliver Curwood, | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
James Oliver Curwood,
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Kočovníci severu.pdf


Chcete si knihu přečíst?Kočovníci severu ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor James Oliver Curwood,. Číst Kočovníci severu Online je nyní tak snadné!

POPIS


Kočovníci severu patří k nejkrásnějším knihám spisovatele Jamese Olivera Curwooda (1878–1927), velkého znalce a ochránce kanadské přírody. Hlavními hrdiny poutavého příběhu jsou pes Miki a medvěd Nýwa. Zvířata, která by se v divočině nikdy nemohla spřátelit, byla k sobě připoutána člověkem. Obě mláďata se shodou nečekaných okolností ocitla v hlubokých severských lesích a byla odkázaná sama na sebe. Provazu, který je k sobě poutal, se brzo zbavila, ale jejich přátelství kupodivu vydrželo. Čtenář se stává svědkem napínavých dobrodružství, která Miki s Nýwou prožívali v krásné, ale nelítostné přírodě. Museli se střetávat v boji o živobytí s divokými obyvateli lesů i surovými lovci kožešin. J. O. Curwood miloval přírodu, vyznal se v ní a měl romantickou duši. Zvířecí hrdinové jeho knih se proto přes všechny nešťastné a nebezpečné příhody dočkali toho nejcennějšího, co je mohlo potkat. Lásky a přátelství dobrých lidí.


...íci severu, Josef R. Vilímek, Praha 1921, přeložil Josef Staněk, znovu Českomoravské podniky tiskařské a vydavatelské, Praha 1926 a 1928, Novina, Praha 1930 a 1940 a Dominik Hlaváček, Praha 1947 ... DK - kodovky.cz ... . Kočovníci severu, SNDK, Praha 1962, přeložil Ladislav Pekař, znovu 1973 a Šulc a spol., Praha 1992. Externí odkazy James Oliver Curwood - Kočovníci severu. Nákladem ČEskomoravských podniků tiskařských a vydavatelských, Praha 1928. Druhé vydání. Stav je odpovídající "stáří a čtenosti". Při více vyhraných aukcích je poštovné dle ceníku ČP! Do zahraničí nezasílám! Na dobírku nezasílám! James Oliver Curwood (12 ... Karibu: Kočovníci severu | Ábíčko.cz ... . Druhé vydání. Stav je odpovídající "stáří a čtenosti". Při více vyhraných aukcích je poštovné dle ceníku ČP! Do zahraničí nezasílám! Na dobírku nezasílám! James Oliver Curwood (12. června 1878 v Owosso, Michigan, USA - 13. srpna 1927, tamtéž) byl americký prozaik, žurnalista, cestovatel a ochránce přírody, a...SOUVISEJÍCÍ KNIHY