Nenechte si líbit nezaměstnanost!: Hospodářská krize a nezaměstnanost jsou odstranitelné

Nenechte si líbit nezaměstnanost!: Hospodářská krize a nezaměstnanost jsou odstranitelné - Zdeněk Maruška | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Zdeněk Maruška
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Nenechte si líbit nezaměstnanost!: Hospodářská krize a nezaměstnanost jsou odstranitelné.pdf


Chcete si knihu přečíst?Nenechte si líbit nezaměstnanost!: Hospodářská krize a nezaměstnanost jsou odstranitelné ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Zdeněk Maruška. Číst Nenechte si líbit nezaměstnanost!: Hospodářská krize a nezaměstnanost jsou odstranitelné Online je nyní tak snadné!

POPIS


Kniha je cílena na jedno téma - tím je světová hospodářská krize a její zákonitý důsledek-nezaměstnanost. Toto téma představuje největší světový ekonomický problém současnosti. Kniha není o finanční bankovní krizi, není o dluhové krizi, i když tato témata spolu souvisí. Kniha obsahuje následující okruhy informací: Předkládá a dokazuje dvě základní příčiny vzniku hospodářské krize a nezaměstnanosti. První příčinou je kritický nedostatek hospodářské soutěže v ekonomických procesech. Druhou příčinou je existence půjčování investičních finančních zdrojů a natištěných peněz za účelem navýšení poptávky. Obě příčiny mají za následek navýšené- předražené ceny produktů oproti příjmům obecně a vznik nepřiměřených zisků - nových investičních finančních zdrojů. Investiční fin. zdroje a natištěné peníze umožňují a zajišťují, že předražené produkty mohou být vykoupeny - prodány a vznikají další nepřiměřené zisky a další dluhy. Autor vysvětluje mechanismus vzniku nezaměstnanosti a předkládá opatření odstraňující nezaměstnanost. Autor dokazuje: 1.že zadluženost států a zadluženost občanů jako celku je nesplatitelná. I kdyby existoval absolutní souhlas občanů na úsporách, dluhy jsou nesplatitelné. Jedná se o nevratný děj. 2.že oživení poptávky a nastartování hospodářského růstu (bez dalších úvěrů) nepřijde a světová hospodářská krize sama neodezní. 3. že díky masivnímu půjčování (zadlužování) žádné nové hodnoty nevznikly. Veškerá roční produkce měla být vykoupena pouze pomocí ročních příjmů obecně. Naopak vznikly obrovské ztráty. 4.že investiční finanční zdroje (nepřiměřené zisky) cyklicky vznikají z úvěrových investičních fin. zdrojů a naopak. 5. že zdánlivě výhodné půjčování peněz je smrtící ekonomický zločin páchaný na občanech. Tato kniha není odborným ekonomickým textem pouze pro ekonomy. Naopak je o každodenním kontaktu každého občana s ekonomikou. Je o zákonitostech kapitalismu, ve kterém se každý den pohybujeme. Kniha je napsána pro obyčejné lidi. Smyslem a cílem knihy je rozpoutat společenskou diskuzi, prohloubit politické a ekonomické povědomí lidí a jejich politické a ekonomické sebevědomí. Smyslem knihy je ukázat, že bez pochopení těchto souvislostí budou lidé napořád ohlupováni a okrádáni. Přijde kolaps ekonomického systému a kapitalismus a demokracie budou ohroženy. Demokracie a kapitalismus jsou skvělé způsoby uspořádání společnosti, ale skutečná demokracie a zdravý udržitelný kapitalismus. Kapitalismus a demokracii je potřeba opravit návratem k základním principům a hodnotám, na kterých mají být založeny (hospodářská soutěž, politická soutěž, přivlastnění si zisku a povinnosti nést důsledky ztráty, odpovědnost a odvolatelnost politiků, …) Knihou chce autor přispět k informovanosti občanů a chce předat svoje dlouhodobé zkušenosti z podnikání. Autor chce, aby se co nejvíce lidí orientovalo v budoucích napjatých událostech, aby věděli s čím nesouhlasit, proti čemu protestovat a co požadovat.


...nihu Nenechte si líbit nezaměstnanost! (Zdeněk Maruška) s 15 % slevou za 50 Kč v ověřeném obchodě ... Skoro čtvrtina Čechů zažívá šikanu v práci. Mobbingu čelí ... ... . Prolistujte stránky knihy, přečtěte si recenze čtenářů, nechte si doporučit podobnou knihu z nabídky více než 16 miliónů titulů. Podtitul: Hospodářská krize a nezaměstnanost jsou odstranitelné Úvahy věnované příčinám nezaměstnanosti a hospodářské krize, základním principům kapitalismu, dluhovým problémům, krizí kapitalismu nebo způsobu řešení hospodářské krize. Nenechte si líbit nezaměstnanost! Autor: Maruška, Zdeněk Nakladatel: Maruška Zdeněk EAN: 978802602 ... Nenechte si líbit nezaměstnanost! - Zdeněk Maruška | Knihy ... ... . Nenechte si líbit nezaměstnanost! Autor: Maruška, Zdeněk Nakladatel: Maruška Zdeněk EAN: 9788026024439 ISBN: 978-80-260-2443-9 Popis: 1× kniha, brožovaná, 92 stran, česky Rozměry: 13,5 × 20 cm Rok vydání: 2012 (1. vydání) Hospodářská krize a nezaměstnanost jsou odstranitelné ... Recenze: Buďte první, kdo ji napíše. Kniha je cílena na ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY