O gravitaci: Stručné pojednání o závažném tématu

O gravitaci: Stručné pojednání o závažném tématu - Anthony Zee | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Anthony Zee
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
O gravitaci: Stručné pojednání o závažném tématu.pdf


Chcete si knihu přečíst?O gravitaci: Stručné pojednání o závažném tématu ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Anthony Zee. Číst O gravitaci: Stručné pojednání o závažném tématu Online je nyní tak snadné!

POPIS


Gravitace je jednou ze čtyř základních fyzikálních sil; je nejnápadnější – ani naprostý laik nepřehlédne, že věci padají k zemi – a paradoxně zároveň nejslabší (gravitace celé zeměkoule nedokáže strhnout maličký magnet z ledničky). Autor vykládá vztah gravitace a ostatních sil, rekapituluje, jak byla gravitace vnímána a vykládána, a zastavuje se zejména u Newtonova gravitačního zákona, který po tři století postačil k popisu gravitačního působení v okolí zeměkoule. Pak ovšem přišel Albert Einstein a svou obecnou teorií relativity popsal gravitaci obecněji, a vzal v úvahu i jevy, o kterých nemohl mít Newton ani tušení – nepředstavitelné rozměry vesmíru a těles, která v něm existují, působení gravitace na světlo či na tvar prostoročasu. Autor se věnuje i nedávnému zachycení gravitačních vln, které Einstein předpověděl v době, kdy neexistovaly nástroje, jak jeho předpověď potvrdit či vyvrátit.


...taci: Stručné pojednání o závažném tématu Anthony Zee Nakladatelé: Argo , Dokořán 2019 Zee, Anthony: O gravitaci Neotřelý a osvěžující pohled na gravitaci z pera u nás dosud nepříliš známého čínsko-amerického fyzika a vědeckého popularizátora ... Knihy o fyzice a matematice | Dobré Knihy.cz ... . Stručné pojednání o závažném tématu. ZEE Anthony. Info: Argo, Dokořán, 2019 (1.) - váz., 207 str. Z angl. přel. J. Klíma Gravitace je jednou ze čtyř základních fyzikálních sil; je nejnápadnější - ani naprostý laik nepřehlédne, že věci padají k zemi - a paradoxně zároveň nejslabší (gravitace celé zeměkoule nedokáže strhnout maličký magnet z ledničky). O gravitaci. Stručné pojednání o závažném tématu - Aliter. Autor: Anthony Zee Vydavateľstv ... Zee, Anthony: O gravitaci - iLiteratura.cz ... . O gravitaci. Stručné pojednání o závažném tématu - Aliter. Autor: Anthony Zee Vydavateľstv...SOUVISEJÍCÍ KNIHY