Francouzští komunisté a Polsko v roce 1956

Francouzští komunisté a Polsko v roce 1956 - Michaela Kůželová | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Michaela Kůželová
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Francouzští komunisté a Polsko v roce 1956.pdf


Chcete si knihu přečíst?Francouzští komunisté a Polsko v roce 1956 ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Michaela Kůželová. Číst Francouzští komunisté a Polsko v roce 1956 Online je nyní tak snadné!

POPIS


Kniha se zabývá vztahy mezi středoevropskou Polskou sjednocenou dělnickou stranou (PZPR) respektive Polskem a západoevropskou Francouzskou komunistickou stranou (PCF) v krizovém roce 1956. Ukazuje, že vztahy byly do velké míry ovlivňovány obrazy, které si strany vzájemně vytvářely jedna o druhé, či které si francouzští komunisté vytvářeli o Polsku. Zatímco v případě PZPR se jednalo o vládnoucí stranu lidové demokracie východního bloku, PCF byla nevládní, avšak silná a vlivná strana v zemi západního bloku. Analyzovat vztahy komunistických stran Polska a Francie v roce 1956 však není zajímavé pouze z hlediska propojení západního a východního bloku, ale především z pohledu rozdílných přístupů k Chruščovově politice částečné destalinizace.


...zští komunisté a Polsko v roce 1956. Druhé vydání v českém jazyce (první elektronické) Redakce Michaela Pohlreichová ... historie | Nakladatelství Dokořán ... . Typografie a převod do elektronické podoby David Greguš. Ve spolupráci s Fakultou sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze, Smetanovo nábř. 6, Praha 1, vydalo v roce 2012 nakladatelství Katedra ruských a východoevropských studií. Francouzští komunisté a Polsko v roce 1956 French Communists and Poland in 1956 Kniha Francouzští komunisté a Polsko v roce 1956 se zabývá vztahy mezi středoevropskou Polskou sjednocenou dělnickou stranou (PZPR) respektive Polskem a západoevropskou Francouzskou komunistickou stranou (PCF) v krizovém roce 1956. Ukazuje, že vztahy byly do velké míry ovlivňovány obrazy, které si stra ... Francouzští komunisté a Polsko v roce 1956 - Michaela ... ... . Ukazuje, že vztahy byly do velké míry ovlivňovány obrazy, které si stra...SOUVISEJÍCÍ KNIHY