Geografie „okrajem“: Každodenní časoprostorové zkušenosti

Geografie „okrajem“: Každodenní časoprostorové zkušenosti - Robert Osman (ed.), | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Robert Osman (ed.),
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Geografie „okrajem“: Každodenní časoprostorové zkušenosti.pdf


Chcete si knihu přečíst?Geografie „okrajem“: Každodenní časoprostorové zkušenosti ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Robert Osman (ed.),. Číst Geografie „okrajem“: Každodenní časoprostorové zkušenosti Online je nyní tak snadné!

POPIS


Pár let po vydání knihy Prostor(y) geografie se jen málo obměněný autorský kolektiv opět spojil dohromady a výsledkem je publikace, jejíž ambicí je posunout zájem o časoprostorové zkušenosti z pomyslného „okraje“ geografie do jejího „jádra“. Kniha se přitom nezajímá o jednu zdánlivě většinovou zkušenost, ale naopak o zkušenosti heterogenní, pro každého jedinečné. Na příkladu jedenácti konkrétních zkušeností představuje, jak mohou obohatit celospolečenské poznání. Zkušenost života bez dětí a partnera či partnerky například ukazuje na velice aktuální problematiku ustavování hranic mezi osobním a pracovním prostorem a časem. Zkušenost nadbytečnosti, kterou prožívají nekvalifikovaní dělníci a dělnice, otevírá otázku možnosti svobodné volby časoprostorového chování. Zkušenost pohybu bez zraku nám přibližuje roli neuvědomovaného chování v našem každodenním životě. Cílem knihy je přispět k uvažování o každé zkušenosti jako stejně důležité a poukázat na to, že dualita „jádra“ a „okraje“ neprospívá rozvoji geografického myšlení, a je tak čas ji opustit.


...e „okrajem": každodenní časoprostorové zkušenosti, Praha ... Geografie „okrajem" - Každodenní časoprostorové zkušenosti ... . 85 likes. Kniha se zabývá rozličnými časoprostorovými zkušenostmi a nerozlišuje, zda jde o zkušenosti majoritní či minoritní,... Pár let po vydání knihy Prostor(y) geografie se jen málo obměněný autorský kolektiv opět spojil dohromady a výsledkem je publikace, jejíž ambicí je posunout zájem o časoprostorové zkušenosti z pomyslného „okraje" geografie do jejího „jádra". Geografie „okrajem" Každodenní časoprostorové zkušenos ... Kniha: Geografie "okrajem" | Knihy.ABZ.cz ... . Geografie „okrajem" Každodenní časoprostorové zkušenosti ... jejíž ambicí je posunout zájem o časoprostorové zkušenosti z pomyslného „okraje" geografie do jejího „jádra". Kniha se přitom nezajímá o jednu zdánlivě většinovou zkušenost, ale naopak o zkušenosti heterogenní, pro každého jedinečné. Kniha: Geografie...SOUVISEJÍCÍ KNIHY