S Theodorem nejen o hieroglyfech

S Theodorem nejen o hieroglyfech - Václav Loukota | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Václav Loukota
DIMENZE
8,9 MB
NÁZEV SOUBORU
S Theodorem nejen o hieroglyfech.pdf


Chcete si knihu přečíst?S Theodorem nejen o hieroglyfech ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Václav Loukota. Číst S Theodorem nejen o hieroglyfech Online je nyní tak snadné!

POPIS


Tato publikace svým stylem volně navazuje na knihu S Theodorem o hieroglyfech. Je tedy psána jako dialog mezi mladým Martinem a moudrým Theodorem, který tentokráte medituje nad staroegyptským uměním doprovázeným krátkými hieroglyfickými nápisy. V prvních dvou kapitolách je čtenár uváděn do samých počátků egyptského umění, seznamuje se s nejstaršími jeskynními malbami v oblasti Sahary a poznává hlavní rysy a symboliku egyptského umění včetne symboliky barev a pravidel při malování. V následujících dvou kapitolách se Theodor podrobně zamýšlí nad zlatým Tutanchamonovým trůnem a nad reliéfem z chrámu Sethiho I. v Abydu. Při svých meditacích se moudrý učitel dostává také k dalším důležitým tématům egyptské ríše, jako je rituál otevírání úst, putování zemřelého podsvětím nebo mumifikace. Jak je už pro Theodora typické, snaží se některými staroegyptskými myšlenkami inspirovat i človeka dnešní doby. Kniha není gramatickou učebnicí a nevyzývá k výuce jako její předchůdkyně, proto je mnohem stravitelnější a přístupnější. Tabulky s minislovníčkem a vysvětlením hieroglyfických znaků umožňují čtenáři bezprostřední kontakt se staroegyptským písmem, nicméně mohou být přeskočeny, aniž by utrpěla četba. V knize se nachází mnoho barevných fotografií, které nejsou pouze doplňujícím materiálem, ale nedílnou součástí textu. Jsou jakýmsi obrázkovým písmem v duchu staroegyptského umění. Čtenář si u nich může odpočinout a načerpat z jejich duchovního náboje.


...rem. nejen. o hieroglyfech. Václav Loukota ... S Theodorem nejen o hieroglyfech - Loukota Václav ... ... . S Theodorem. nejen. o hieroglyfech. Václav Loukota. S Theodorem. nejen. o hieroglyfech. Václav Loukota. V O LV O X G L O B AT O R. Václav Loukota. S Theodorem nejen o hieroglyfech. Nakladatel děkuje všem sponzorům, zvláště pak Královéhradeckému kraji S Theodorem nejen o hieroglyfech (Ukázka, strana 99) Published on Feb 23, 2017 Tato publikace svým stylem volně navazuje na knihu S Theodorem o hieroglyfech. Recenze S Theodorem nejen o hieroglyfech ... S Theodorem nejen o hieroglyfech Loukota, Václav ... ... . Recenze S Theodorem nejen o hieroglyfech - Václav Loukota Volvox Globator Podrobnosti a specifikace a popis S Theodorem nejen o hieroglyfech - Václav Loukota si přečtěte níže či přímo na webu e-shopu Kosmas.cz. T...SOUVISEJÍCÍ KNIHY