Kámen bláznivosti aneb kniha panická o lidském objevování: Kniha panická

Kámen bláznivosti aneb kniha panická o lidském objevování: Kniha panická - Fernando Arrabal | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Fernando Arrabal
DIMENZE
1,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Kámen bláznivosti aneb kniha panická o lidském objevování: Kniha panická.pdf


Chcete si knihu přečíst?Kámen bláznivosti aneb kniha panická o lidském objevování: Kniha panická ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Fernando Arrabal. Číst Kámen bláznivosti aneb kniha panická o lidském objevování: Kniha panická Online je nyní tak snadné!

POPIS


Španělský režisér, dramatik, literát, přítel Pabla Picassa a muž, který cestoval s Jimem Morrisonem po Mexiku - Fernando Arrabal... Jeho dílo bylo ovlivněno surrealismem, dadaismem, absurdním divadlem, ale i španělskými tradicemi. Najdeme v něm nejen černý humor, ale i vylíčení vlastních zážitků ze španělské občanské války. Arrabal publikoval 12 románů, 6 básnických sbírek, zhruba 70 divadelních her, kolem 150 bibliofilských knih s vlastními ilustracemi a natočil 7 celovečerních filmů. Výrazně na sebe upozornil v roce 1962 založením divadelní skupiny Mouvement Panique (Hnutí Panika) spolu s Rolandem Toporem a Alejandrem Jodorowským. Slovo Panique v názvu má odkazovat k bohu Panovi a člověk Panique je ten, který vše odmítá a neumírá jako hrdina. Arrabalovo souborné dílo vyšlo ve Francii v 19 svazcích a bylo přeloženo do řady světových jazyků.


...rrabalův Kámen Bláznivosti vychází v roce 1962 a vůbec jako první v podnadpisu nese název „kniha panická" ... E-book elektronické knihy Dauphin - Heureka.cz ... ... Kámen bláznivosti aneb kniha panická o lidském objevování ... ... rrabalův Kámen Bláznivosti vychází v roce 1962 a vůbec jako první v podnadpisu nese název „kniha panická". Nikoho tedy neudivuje, že první historická črta o Paniku váže k tomuto datu i založení celého „hnutí" - již Bretonův „První Manifest Surrealismu" přiřkl snu zásadní, činnou roli v zázračném ... Kámen bláznivosti aneb kniha panická o lidském objevování Autor: Arrabal, Fernando Nakladatel: Dauphin EAN: 9788072724086 ISBN: 978-80-7272-408-6 Originál: La pierre de la folie Překlad: Molčanov, Denis Popis: 1× kniha, brožovaná, 126 stran, česky Rozměry: 20,5 × 29,4 cm Rok vydání: 2012 Kámen bláznivosti aneb kniha panická o lidském objevování Autor: Arrabal, Fernando Nakladatel: Dauphin EAN: ISBN: Originál: La pierre de la folie Překlad: Molčanov, Denis Pop...SOUVISEJÍCÍ KNIHY