Šokující vítězství: Nejpřekvapivější zvraty v dějinách válek

Šokující vítězství: Nejpřekvapivější zvraty v dějinách válek - Hans-Dieter Otto | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Hans-Dieter Otto
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Šokující vítězství: Nejpřekvapivější zvraty v dějinách válek.pdf


Chcete si knihu přečíst?Šokující vítězství: Nejpřekvapivější zvraty v dějinách válek ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Hans-Dieter Otto. Číst Šokující vítězství: Nejpřekvapivější zvraty v dějinách válek Online je nyní tak snadné!

POPIS


Válečná střetnutí se zcela nečekaným koncem, kdy proti všemu očekávání vyhrál outsider. Docházelo k nim před naším letopočtem, známe takové případy i z doby moderní. I když mělo vojsko výraznou početní převahu, bylo vyzbrojeno lepší technikou a počítalo s jistým vítězstvím, přesto neobstálo. Německý historik v této knize představuje plejádu takových zvratů, mimo jiné perskou prohru proti Řekům u Salaminy, vítězství Alexandra Velikého v Malé Asii, drtivou porážku Maďarů na Lešském poli roku 955 a stejně jednoznačné vítězství Prusů proti Rakušanům v 18. století, bitvu na Marně roku 1914 i totální debakl Američanů na řece Jalu v Koreji. Důvody, proč vyhrál v těchto bitvách David proti Goliášovi, jsou podle fundovaného rozboru překvapující, a přesto často jasné. Jasné však vůbec nebyly těm, kdo se těchto bitev zúčastnili a očekávali opačný výsledek.


...: Nejpřekvapivější zvraty v dějinách válek Autor zajímavě líčí válečné strategie, které vedly k tomu, že ve válečných střetnutích od antiky po dnešek oproti očekávání zvítězila značně slabší strana ... Francké vévodství - Wikipedie ... . Hans-Dieter Otto Šokující vítězství Nejpřekvapivější zvraty v dějinách válek Vydala Grada Publishing, a.s. U Průhonu 22, Praha 7 [email protected], www.grada.cz tel.: +420 234 264 401, fax: +420 234 264 400 jako svou 4819. publikaci Odpovědná redaktorka Danuše Martinová Přeložil Vladimír Pilát Sazba Q point Ilustrace na ... Šokující vítězství: Nejpřekvapivější zvraty ... Šokující vítězství -- Nejpřekvapivější zvraty v dějinách válek ... .cz tel.: +420 234 264 401, fax: +420 234 264 400 jako svou 4819. publikaci Odpovědná redaktorka Danuše Martinová Přeložil Vladimír Pilát Sazba Q point Ilustrace na ... Šokující vítězství: Nejpřekvapivější zvraty v dějinách válek Hans-Dieter Otto Nakladatel: Grada 2012 Šokující vítězství Nejpřekvapivější zvraty v dějinách válek Hans-Diet...SOUVISEJÍCÍ KNIHY