Pražský tanec smrti

Pražský tanec smrti - Olga Barényiová | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Olga Barényiová
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Pražský tanec smrti.pdf


Chcete si knihu přečíst?Pražský tanec smrti ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Olga Barényiová. Číst Pražský tanec smrti Online je nyní tak snadné!

POPIS


Román autorky, o jejíchž životních osudech se skoro nic neví, vypráví o dnech Pražského povstání v květnu roku 1945. Autorčin pohled, založený na osobních vzpomínkách, je mírně řečeno velice neobvyklý. Popisují se v ní krutosti páchané Revolučními gardami nejen na německém civilním obyvatelstvu, ale i na Češích, kteří jen v nejmenším nesouhlasili s tím, co gardisté provádějí, a proti jejich řádění se postavili.


...utorky, o jejíchž životních osudech se skoro nic neví, vypráví o dnech Pražského povstání v květnu roku 1945 ... Pražský tanec smrti : ze dnů "osvobození" v roce 1945 ... ... . Autorčin pohled, založený na osobních vz... Román Pražský tanec smrti byl poprvé vydán v Mnichově na konci padesátých let, u nás byl vydán poprvé až v roce 2012. Autorka v něm popisuje krátké období Pražského povstání, jež nazývá revolucí. Pro její záměr je to označení vhodnější, výraz „povstání" evokuje boj proti utlačovatelům, zatímco ... Pražský tanec smrti vyšel poprvé v roce 1958 v Mnichově. A při jeho četbě záhy nabudete dojmu, že navzdory ... Na co bychom raději zapomněli - Vaše literatura ... ... Pražský tanec smrti vyšel poprvé v roce 1958 v Mnichově. A při jeho četbě záhy nabudete dojmu, že navzdory krutým posledním dnům války autorka jako by nenalézala na Češích téměř nic dobrého. Když je přiveden lepič komunistických letáků před policejního prezidenta Weidermanna, bijí ho Če...SOUVISEJÍCÍ KNIHY