Jaká je cena člověka

Jaká je cena člověka - Jevfrosinija Kersnovskaja | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Jevfrosinija Kersnovskaja
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Jaká je cena člověka.pdf


Chcete si knihu přečíst?Jaká je cena člověka ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jevfrosinija Kersnovskaja. Číst Jaká je cena člověka Online je nyní tak snadné!

POPIS


Vzpomínky politické vězeňkyně Jefrosiňji Antonovny Kersnovské jsou snad nejbrutálnějším vylíčením poměrů v sovětských pracovních táborech, jaké se u nás objevilo. Po záboru Besarábie Sovětským svazem, byla tato statečná žena vyhnána z rodinného statku a o několik měsíců později odsunuta do Narynské tajgy na horním Obu, kde v nelidských podmínkách a pod vedením sadistického vedoucího pracovala v lese. Odhodlala se k útěku a po opětovném zatčení byla obviněna ze špionáže a rozvracení sovětského zřízení a odsouzena k trestu smrti, změněnému na deset let nápravného pracovního tábora. Přes Novosibirsk a Barnaul se dostala až do Norilska, který se ve čtyřicátých letech teprve budoval a patřil k nejhroznějším místům v SSSR. Odtud vedla cesta jenom „na svobodu, nebo pod drn.“ Své vzpomínky autorka doprovodila sedmi sty vlastnoručními ilustracemi, v tomto vydání je zařazen výběr 284 ilustrací.


... cena člověka Autor: Kersnovskaja, Jevfrosinija Nakladatel: Ikar EAN: 9788024915678 ISBN: 978-80-249-1567-8 Originál: Skolko stoit čelovek Překlad: Kadlec, Peter Popis: 1× kniha, vázaná, 656 stran, česky Rozměry: 16,5 × 24,5 cm Rok vydání: 2012 (1 ... Jaká je cena člověka - Jevfrosinija Kersnovskaja | Knihy ... ... . vydání) Jaká je cena člověka kniha od: Jevfrosinija Kersnovskaja. 94 % 54 hodnocení ... Tak jaká je průměrná výška člověka? Růst každého z nás závisí na kombinaci 180geny a samozřejmě i způsob života matky, která vydržila dítě. A pak - a ze samotného životního stylu člověka. Jakmile byla průměrná výška evropského muže 160 cm a naši současníci se šířili v průměru 176 cm. Jaká je normální teplota těla člověka? Normální teplota těla člověka závisípraco ... Jaká je cena člověka - Jevfrosinija Kersnovskaja ... ... . A pak - a ze samotného životního stylu člověka. Jakmile byla průměrná výška evropského muže 160 cm a naši současníci se šířili v průměru 176 cm. Jaká je normální teplota těla člověka? Normální teplota těla člověka závisípracovní termoregulační...SOUVISEJÍCÍ KNIHY