O důvodech víry

O důvodech víry - Tomáš Akvinský | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Tomáš Akvinský
DIMENZE
6,1 MB
NÁZEV SOUBORU
O důvodech víry.pdf


Chcete si knihu přečíst?O důvodech víry ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Tomáš Akvinský. Číst O důvodech víry Online je nyní tak snadné!

POPIS


Dnešní pokusy o křesťansko-islámský dialog nejsou ničím novým a nebyly nové ani v době svatého Tomáše Akvinského. Nový byl však způsob, jakým se nyní snažilo křesťanství s islámem vypořádat. Zatímco zpočátku byl islám považován za křesťanskou herezi a kontroverze s ním měly čistě polemický ráz, na počátku 13. století se začínají objevovat pokusy - především zásluhou františkánů a dominikánů - o šíření misie mezi muslimy v Orientu a v Evropě. Zatímco františkáni se orientují na praktickou pastorační činnost (být příkladem a vyzývat k obrácení), dominikáni se snaží o intelektuální konfrontaci s islámem. K těmto pokusům patří i Tomášovo pojednání O důvodech víry (De rationibus fidei), obsahově velmi podobné Sumě proti pohanům. I zde se Tomáš snaží představit křesťanskou víru tak, aby jeho argumentace byla srozumitelná rovněž pro nevěřící.


...odech víry - e-kniha. Tomáš Akvinský, překlad Martina Pavelková, 96 str ... Kniha: O důvodech víry (Tomáš Akvinský) [CZ](Tomáš ... ... ., rok vydání 2011 Dnešní pokusy o křesťansko-islámský dialog nejsou ničím novým a nebyly nové ani v době svatého Tomáše Akvinského. Nový byl však způsob, jakým se nyní snažilo křesťanství s islámem vypořádat. Zatímco zpočátku byl islám… O důvodech víry. Tomáš Akvinský, překlad Martina Pavelková, brož., 96 str., rok vydání 2011 Dnešní pokusy o křesťansko-islámský dialo ... O důvodech víry - Tomáš Akvinský | KOSMAS.cz - vaše ... ... ., 96 str., rok vydání 2011 Dnešní pokusy o křesťansko-islámský dialog nejsou ničím novým a nebyly nové ani v době svatého Tomáše Akvinského. Nový byl však způsob, jakým se nyní snažilo křesťanství s islámem vypořádat. Zatímco zpočátku byl islám… O čem je k...SOUVISEJÍCÍ KNIHY