Skvosty Prahy

Skvosty Prahy - Petr David, | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Petr David,
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Skvosty Prahy.pdf


Chcete si knihu přečíst?Skvosty Prahy ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Petr David,. Číst Skvosty Prahy Online je nyní tak snadné!

POPIS


Nádherná obrazová publikace představuje nejkrásnější, nejvýznamnější a nejzajímavější architektonické, kulturní, historické i přírodní památky Prahy. Kniha je sestavena jako poznávací procházka; čtenáře zasvěceně provádí městem a její první kroky vedou do samého srdce českého království, do korunovační komory Chrámu sv. Víta. Pak postupně na jejích stránkách objevujeme zbytek města. Klenot české gotiky, Pražský hrad, a jeho Palácové zahrady, půvabný Královský letohrádek, který jako dárek z lásky nechal pro svoji manželku, královnu Annu, postavit Ferdinand I. Na Hradčanském náměstí se zastavíme u Schwarzemberského paláce, zajdeme si do Lorety a podíváme se naproti do Černínského paláce. Na své pouti Prahou nemůžeme minout starobylý Vyšehrad, chloubu našich pradávných dějin. Postupně poznáváme město, jeho paláce, kostely, kláštery a zajímavé měšťanské domy, a z dávné historie se přesuneme do minulého století, které Praze přinesla například kubistické domy pod Vyšehradskou skálou. Z rušných ulic zamíříme k nejkrásnější renesanční stavbě města - letohrádku Hvězda - který je zasazen ve svěží zeleni stejnojmenné obory; také další letní sídlo patří ke stavebním skvostům své doby - Trojský zámeček a jeho francouzský park je postavený na nízké terase nad Vltavou na severním konci města. Praha je obklopena nádhernou přírodou. Důkazem jsou pražské zahrady, včetně botanické a zoologické, a okrajové čtvrti města, kde můžeme obdivovat například rodinné domy na Babě, Břevnovský klášter či Barrandovské skály.


... Prahy. Přidat recenzi Autoři; Kategorie a témata; Bibliografické údaje; Čtenářské recenze ... Kniha "Prague - A guide to the magical heart of Europe ... ... . Zatím nehodnoceno :-( Vaše hodnocení Funkce je dostupná pouze pro přihlášené . Omlouváme se, ale hodnotit a komentovat knihy můžete pouze jako registrovaný uživatel po přihlášení. ... KLASICKÉ PROHLÍDKY PRAHY * Skvosty Prahy * Nejznámější památky Prahy * Královská cesta * Královská cesta v protisměru * Pražský hrad VÝLETY MIMO PRAHU A DO ZAHRANIČÍ Prohlídky: Praha v cyklech roku * Praha adventní a vánoční * Jarní rovnoden. v Praze * Šílenci a mystici na králov.trůnu * Praha město lásky 1 Poznejte všechny Skvosty ... VÝLETY V OKOLÍ PRAHY - Úžasné skvosty a výlety v okolí ... ... . v Praze * Šílenci a mystici na králov.trůnu * Praha město lásky 1 Poznejte všechny Skvosty Evropy díky mimořádné publikaci s nádhernými fotografiemiMimořádná publikace Skvosty Evropy, kterou napsal Milan Holeček, byla aktualizovaná...SOUVISEJÍCÍ KNIHY