Konec (s)nové epochy: Umění secese a symbolismu ze sbírky Patrika Šimona

Konec (s)nové epochy: Umění secese a symbolismu ze sbírky Patrika Šimona - Patrik Šimon | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Patrik Šimon
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Konec (s)nové epochy: Umění secese a symbolismu ze sbírky Patrika Šimona.pdf


Chcete si knihu přečíst?Konec (s)nové epochy: Umění secese a symbolismu ze sbírky Patrika Šimona ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Patrik Šimon. Číst Konec (s)nové epochy: Umění secese a symbolismu ze sbírky Patrika Šimona Online je nyní tak snadné!

POPIS


Fenoménem secese se dějiny umění zabývají již od šedesátých let dvacátého století jak u nás doma, tak ve světě. Existují výpravné a modelové monografie od Jiřího Kotalíka a Petra Wittlicha analyzující dané období jak po stylové a formální stránce, tak také pootevírají dvířka tam, kde je třeba provést ještě řadu dílčích monografických výstav, aby se ukázalo, že styly secese a symbolismu jsou vlastně velkým evropským slohem. Svým rozsahem zaujímají výrazné postavení ve vývoji dějin umění. Základní koncept publikace Konec (s)nové epochy chce ukázat, že vedle notoricky známých autorů Alfonse Muchy a Luďka Marolda existují další osobnosti jako například Vojtěch Preissig, František Dvořák, Viktor Oliva, Emil Holárek, Richard Teschner či Emil Orlik, jejichž originální rukopis a obsahový vklad do umění přelomu století obstojí vedle znamenitých příkladů jako zajímavý a důležitý protipól. Snahou je ukázat nejen díla českých malířů a grafiků, ale také díla českoněmeckých umělců, kteří se postupně zapojují do našeho vědomí o kontinuitě komplikovaného středoevropského uměleckého prostoru se svým velmi otevřeným a svobodným projevem. Zvolené ukázky operují s přísně vybraným fondem, který se velice obezřetně vyrovnává s ostatními dobovými proudy, jež utvářely fenomén secese, jako byly zejména symbolismus, naturalismus a dekadence. Tyto nesmírně pozoruhodné umělecké směry mají v současném diskursu dějin umění své nově znovunabyté místo a lákají k interpretaci.


...Konec (s)nové epochy -- Umění secese a symbolismu ze sbírky Patrika Šimona - Patrik Šimon ... Oblastní galerie v Liberci [WorldCat Identities] ... . Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop je nadále plně v provozu. Od 27. 4. 2020 jsou navíc všechny naše prodejny a výdejny opět otevřeny. Konec (s)nové epochy: Umění secese a symbolismu ze sbírky Patrika Šimona Patrik Šimon Nakladatel: Eminent - Patrik Šimon 2012 Konec (s)nové epochy - Umění secese a symbolismu ze sbírky Patrika Šimona. 6. - 30. 9. 2012; vernisáž 14. 6. 2012 v 17.30 hodin. Kurátor výstavy: Mgr. Patrik Šimon ... TZ: Konec (s)nové epochy / Umění secese a symbolismu ze ... ... . 6. - 30. 9. 2012; vernisáž 14. 6. 2012 v 17.30 hodin. Kurátor výstavy: Mgr. Patrik Šimon. Kurátor za SGVU: PhDr. Jan Štíbr. Secese byla posledním univerzálním slohem, kterým symbolicky vyvrcholilo devatenácté století do epochy moderního člověka ... Umění secese a symbolismu ze sbírky Patrika Šimona Autor: Patrik Šimon Fenoménem s...SOUVISEJÍCÍ KNIHY