Utajené hrady a zámky I.: Prahou po stopách panských sídel

Utajené hrady a zámky I.: Prahou po stopách panských sídel - Otomar Dvořák, | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Otomar Dvořák,
DIMENZE
6,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Utajené hrady a zámky I.: Prahou po stopách panských sídel.pdf


Chcete si knihu přečíst?Utajené hrady a zámky I.: Prahou po stopách panských sídel ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Otomar Dvořák,. Číst Utajené hrady a zámky I.: Prahou po stopách panských sídel Online je nyní tak snadné!

POPIS


Autoři vás už podruhé společně zvou na cestu. Tentokrát (až na výjimky) „jen“ na území hlavního města Prahy, jež je zdánlivě dopodrobna prozkoumané a popsané. Oba Prahu milují, pobývají v ní a dlouhodobě se její historií a památkami zabývají – a přesto i je překvapilo, kolik toho v tomto ohledu ještě nabízí… a skrývá. Zmapovali pro vás téměř osm desítek tvrzí, hradů, komend, zámků a zámečků. Několik málo jich bohužel mohli pouze nastínit, a zbytek už je na vaší fantazii, neboť se jedná o sídla, po nichž nezůstal žádný hmatatelný pozůstatek. Většinu však (mnohdy opakovaně) navštívili, propátrali a vyfotografovali, hledali v literatuře i archivech, ptali se místních… a občas nalezli netušené souvislosti, odkryli nepatrné zbytky nebo zůstali v údivu stát před nenápadným půvabem místa, které – stejně jako většina lidí – léta míjeli bez povšimnutí… Autoři záměrně opominuli jen Pražský hrad a Vyšehrad coby místa dostatečně popsaná v jiných publikacích. A budou velmi rádi, pokud s touto knihou (či jen s informacemi z ní vyčtenými ve vaší paměti) vyrazíte do ulic naší metropole. Odměnou vám budou nečekané nálezy a nezapomenutelné momenty.


...é hrady a zámky I. (aneb Prahou po stopách panských sídel) ... Utajené hrady a zámky I. aneb Prahou po stopách panských sídel ... ... neboť se jedná o sídla, po nichž nezůstal žádný hmatatelný pozůstatek. Většinu však (mnohdy opakovaně) navštívili, propátrali a vyfotografovali, hledali v literatuře i archivech, ptali se místních… a občas nalezli netušené souvislosti, odkryli ... Utajené hrady a zámky I.: Prahou po stopách panských sídel Otomar Dvořák, Josef "Pepson" Snětivý Utajené hrady a zámky I. (aneb Prahou po stopách panských sídel) - druhé, aktualizo ... Utajené hrady a zámky I. - Prahou po stopách panských ... ... . (aneb Prahou po stopách panských sídel) - druhé, aktualizované vydání Otomar Dvořák a Josef Pepson Snětivý vás znovu zvou na objevné cesty. Po úspěchu prvního vydání knihy Utajené hrady a zámky I., které je prakticky vyprodáno, vám přinášejí vydání druhé, aktualizované. Utajené hrady a zámky I.: Prahou po stopách panských ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY