Malý slovník českých nekatolických náboženských osobností 20. a 21. století

Malý slovník českých nekatolických náboženských osobností 20. a 21. století - R. Zdeněk Nešpor | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
R. Zdeněk Nešpor
DIMENZE
7,3 MB
NÁZEV SOUBORU
Malý slovník českých nekatolických náboženských osobností 20. a 21. století.pdf


Chcete si knihu přečíst?Malý slovník českých nekatolických náboženských osobností 20. a 21. století ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor R. Zdeněk Nešpor. Číst Malý slovník českých nekatolických náboženských osobností 20. a 21. století Online je nyní tak snadné!

POPIS


K náboženství se vyjadřuje nebo na ně má vlastní názor skoro každý, aniž by věnoval pozornost, čas a energii hlubšímu studiu. Tím dochází k neporozumění, chybám a jejich opakování prostřednictvím médií. Dokonce i akademičtí pracovníci a veřejní intelektuálové si někdy pletou jednotlivé církve a náboženské směry, špatně zařazují osobnosti k nim se hlásící a podobně. Posláním tohoto slovníku je proto alespoň dílčí náprava: nelze smysluplně diskutovat o náboženství, aniž bychom znali jeho protagonisty a současně rovněž účastníky těchto diskusí.Předkládaný slovník se časově omezuje na poslední století s akcentem na období od první světové války po současnost. Pro výběr osobností zařazených do slovníku byly důležité dvě skutečnosti, v ideálním případě jejich kombinace: (1.) veřejná, ideálně celospolečenská činnost, známost či význam a (2.) aktivní náboženské působení alespoň na úrovni malého či lokálního (církevního) společenství.Celkem je do slovníku zařazeno 594 hesel.


...lovník českých nekatolických náboženských osobností 20 ... benskala.blogspot.com - Bloček ... . a 21. století Autor: Nešpor, R. Zdeněk Nakladatel: Kalich EAN: 9788070172612 ISBN: 978-80-7017-261-2 Popis: 1× kniha, vázaná, 466 stran, česky Rozměry: 13,5 × 20,5 cm Rok vydání: 2019 (1. vydání) Kniha: Malý slovník českých nekatolických náboženských osobností 20. a 21. století - R. Zdeněk Nešpor. Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop je nadále plně v provozu. Od 27. 4. 2020 jsou navíc všechny naše prodejny a výdejn ... Malý slovník českých nekatolických náboženských osobností ... ... . Od 27. 4. 2020 jsou navíc všechny naše prodejny a výdejny opět otevřeny. Malý slovník českých nekatolických náboženských osobností 20. a 21. století. ... špatně zařazují osobnosti k nim se hlásící a podobně. Posláním tohoto slovníku je proto alespoň dílčí náprava: nelze smysluplně diskutovat o náboženství, aniž bychom znali jeho protagoni.. ... Mal...SOUVISEJÍCÍ KNIHY