Staročeské biblické předmluvy

Staročeské biblické předmluvy - Andrea Svobodová (ed.), | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Andrea Svobodová (ed.),
DIMENZE
6,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Staročeské biblické předmluvy.pdf


Chcete si knihu přečíst?Staročeské biblické předmluvy ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Andrea Svobodová (ed.),. Číst Staročeské biblické předmluvy Online je nyní tak snadné!

POPIS


Biblické prology, tj. úvody k biblickým knihám, byly ve středověku obvyklou součástí latinské Vulgáty. V omezeném počtu se předmluvy staly součástí už nejstaršího překladu celé bible do češtiny z počátku 50. let 14. století. V rámci nové verze staročeského překladu bible byl zřejmě kolem roku 1400 pořízen souborný překlad více než stovky předmluv. V průběhu 15. století byly předmluvy dále užívány, upravovány, ale také nově překládány. Publikace přináší kritickou edici 124 staročeských biblických předmluv, a to jak textů přeložených z latiny, tak i několika původních staročeských předmluv. Vlastní text je opatřen poznámkovým aparátem včetně určení citátů z bible i z dalších autorit a včetně různočtení ze všech zjištěných opisů dané předmluvy. Edici jsou předeslány studie o staročeském překladu biblických prologů a o jejich iluminátorské výzdobě (s vyobrazeními). Součástí knihy jsou rejstříky a přílohy, které kromě soupisů latinských a českých prologů obsahují mj. zatím nejúplnější seznam staročeských biblických pramenů.


...ké prology, tj. úvody k biblickým knihám, byly ve středověku obvyklou součástí latinské Vulgáty ... Staročeské sumáře v biblích 15. století | Voleková ... ... . V omezeném počtu se předmluvy staly součástí už nejstaršího překladu celé bible do češtiny z počátku 50. let 14. století. Staročeské biblické předmluvy Editor: Svobodová, Andrea a Voleková, Kateřina Nakladatel: Scriptorium EAN: 9788088013785 ISBN: 978-80-88013-78-5 Popis: 1× kniha, vázaná, 624 stran, česky Rozměry: 17 × 24 cm Rok vydání: 2019 (1. vydání) Biblické prology, tj. úvody k biblickým knihám, byly ve středověku obvyklou součástí ... Staročeské biblické předmluvy - Andrea Svobodová, Kateřina ... ... . vydání) Biblické prology, tj. úvody k biblickým knihám, byly ve středověku obvyklou součástí latinské Vulgáty. V omezeném počtu se předmluvy staly součástí už nejstaršího překladu celé bible do češtiny z počátku 50. let 14. století. Biblické prology, tj. úvody k biblickým knihám, byly ve středověku obvy...SOUVISEJÍCÍ KNIHY