Albánie - Kráska se špatnou pověstí: Kráska se špatnou pověstí

Albánie - Kráska se špatnou pověstí: Kráska se špatnou pověstí - Petr Horký, | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Petr Horký,
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Albánie - Kráska se špatnou pověstí: Kráska se špatnou pověstí.pdf


Chcete si knihu přečíst?Albánie - Kráska se špatnou pověstí: Kráska se špatnou pověstí ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Petr Horký,. Číst Albánie - Kráska se špatnou pověstí: Kráska se špatnou pověstí Online je nyní tak snadné!

POPIS


Víte vůbec, kde leží ten stát fantastických horských scenerií a divokého mořského pobřeží?Evropská země, a přesto jako by byla z jiného kontinentu… První prezident Ahmet Zogu změnil ze dne na den republiku v monarchii a sám sebe prohlásil za krále Zoga I. O čtyřicet let později Albánii prohlásil stalinistický vůdce Enver Hoxha prvním ateisticko-humanistickým státem planety. Jedinou povolenou vírou se tehdy staly komunistické ideály střežené tajnou policií Sigurimi. Malý osamocený stát se opevnil statisíci betonových bunkrů a žil v úplné izolaci po svém. I dnes je to země, kde stále existuje krevní msta a mafie není pojmem z dobrodružných románů. Ale pozor! Cizinec je zde váženým hostem. Petr Horký a Miroslav Náplava hledali v Albánii během posledních několika let opakovaně odpovědi na řadu otázek. Jaké věno dostane albánská nevěsta? Dostává ještě dneska ženich od rodičů nevěsty během svatby kulku, aby ji mohl beztrestně zabít v případě nevěry? Proč nazýváme Albánii Zemí orlů, když je to úplná blbost? A proč do Albánie vůbec jezdit…?


...árum malá země se špatnou, velmi špatnou pověstí ... E-kniha: Albánie -- Kráska se špatnou pověstí - Petr Horký ... ... .Největší bohatství Albánie spočívá v nádherných horách, v divoké přírodě, až na výjimky bez značených turistických chodníků, zákazů stanování a rozdělávání ohně. Petr Horký - Albánie - Kráska se špatnou pověstí ... Jedinou povolenou vírou se tehdy staly komunistické ideály střežené tajnou policií Sigurimi. ... Albánie hnědouhelný důl ... Albánie - Krásk ... Albánie - Kráska se špatnou pověstí | FILMTORO ... . ... Albánie hnědouhelný důl ... Albánie - Kráska se špatnou pověstí Autor: Horký, Petr a Náplava, Miroslav Nakladatel: Jota EAN: 9788072178346 ISBN: 978-80-7217-933-6 Popis: 1× kniha, vázaná, 292 stran, česky Rozměry: 16 × 23 cm Rok vydání: 2012 zemí - Albánie. Je to opravdová kráska, která si svůj přídomek „se špatnou pověstí" zasloužila díky vášni některých svých obyvatel, pro které je krevní...SOUVISEJÍCÍ KNIHY