Život Marpy Překladatele

Život Marpy Překladatele - Cang Ňön Héruka | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Cang Ňön Héruka
DIMENZE
7,9 MB
NÁZEV SOUBORU
Život Marpy Překladatele.pdf


Chcete si knihu přečíst?Život Marpy Překladatele ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Cang Ňön Héruka. Číst Život Marpy Překladatele Online je nyní tak snadné!

POPIS


Marpa Překladatel, farmář, učenec a učitel z jedenáctého století, je jedním z nejznámějších meditačních mistrů v historii tibetského buddhismu. Na Západě je Marpa nejlépe znám díky svému učiteli, indickému jogínovi Náropovi, a díky svému nejbližšímu žáku Milarepovi.Tento jasný a dojemný překlad textu, který provedl autor děl Život Milarepy a Sto tisíc písní Milarepy, dokumentuje fascinující život Marpy, jenž byl narozdíl od jiných tibetských mistrů laikem, obratným obchodníkem, který vedl své žáky v dharmě a přitom se staral o rodinu. V mládí byl Marpa inspirován, aby se vydal do Indie studovat buddhistická učení, neboť v Tibetu byl tou dobou buddhismus na ústupu kvůli nemilosrdnému útlaku na popud tehdejšího krále Langdarmy. Autor vykreslil živý obraz tří Marpových cest do Indie: nejisté horské útesy, pusté pláně hemžící se bandity, chamtiví celníci a výběrčí daní. Marpa zakusil mnohé útrapy, ale to nebylo nic ve srovnání se zkouškami, jež následovaly u jeho gurua Náropy a dalších učitelů. Přesto se Marpovi podařilo zvládnout tantrická učení, přeložit je a přinést do Tibetu a založit linii praxe Kagjüpů, která pokračuje až dodnes.


...Marpy Překladatele Tibetu byl příkladem bláznivého jógina Milaräpa, který věnoval svůj život meditaci v horských samotách ... Nakladatelství Společnost diamantové cesty | Dobré Knihy.cz ... . Byl typickým představitelem stylu ňönpy - nekonvenční, nespoutaný, plný srdečného humoru, zručný ve vyučování písněmi a vyprávěním příběhů a mající velké pochopení ... Všechny informace o produktu Kniha Život Marpy Překladatele, porovnání cen z internetových obchodů, hodnocení a recenze Život Marpy Překladatele. Život Marpy Překladatele od 200 Kč - Heureka.cz Kupte knihu ŽIVOT MARPY PŘEKLADATELE (Héruka Cang Ňön) s 21 % slevou za 250 ... Život Marpy Překladatele | Buddhismus Diamantové Cesty ... ... . Život Marpy Překladatele od 200 Kč - Heureka.cz Kupte knihu ŽIVOT MARPY PŘEKLADATELE (Héruka Cang Ňön) s 21 % slevou za 250 Kč v ověřeném obchodě. Prolistujte stránky knihy, přečtěte si recenze čtenářů, nechte si doporučit podobnou knihu z nabídky více než 20 miliónů t...SOUVISEJÍCÍ KNIHY