Deklinační systém femininních oikonym v češtině

Deklinační systém femininních oikonym v češtině - Marie Tušková | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Marie Tušková
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Deklinační systém femininních oikonym v češtině.pdf


Chcete si knihu přečíst?Deklinační systém femininních oikonym v češtině ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Marie Tušková. Číst Deklinační systém femininních oikonym v češtině Online je nyní tak snadné!

POPIS


Titul předkládá odborné i laické veřejnosti nejnovější a staršími přístupy k jazyku nezatížené výsledky bádání v relativně mladém oboru lingvistiky. Jeho hlavní přínos spočívá v mnohonásobně větším jazykovém materiálu, než jaký měla k dispozici ještě lingvistická generace předchozí, v možnosti jeho počítačového zpracování, které je rychlé a jehož postupy jsou opakovatelné a tím také kontrolovatelné, a především v důrazu na živý jazyk a na skutečný a typický úzus, toto v protikladu ke školou opakovaným mýtům. Analýzy založené na takovýchto datech jsou jak objektivní, tak vyčerpávající.


...vní přínos spočívá v mnohonásobně větším jazykovém materiálu, než jaký měla k dispozici ještě lingvistická generace předchozí, v možnosti jeho počítačového zpracování, které je rychlé a jehož postupy jsou opakovatelné a tím také kontrolovatelné, a především v důrazu na živý jazyk a na skutečný ... Publikace | Ústav Českého národního korpusu ... ... Deklinační systém femininních oikonym v češtině ... je vítaným vhledem do málo a nepřesně poznané oblasti vlastních jmen ženského rodu a jejich skloňování v ČNK, a tedy na taková jména jako Kouřim, Čáslav, Třeboň, Náměšť, Hluboká, Nusle, Stodůlky, Kateřinky, Rokycany či Pardubice. ... Deklinační systém ... Deklinační systém femininních oikonym v češtině. Synchronní pohled na základě Českého národního kor ... Deklinační systém femininních oikonym v češtině ... . ... Deklinační systém ... Deklinační systém femininních oikonym v češtině. Synchronní pohled na základě Českého národního kor...SOUVISEJÍCÍ KNIHY