Zmizelé a mizející Krkonoše

Zmizelé a mizející Krkonoše - Pavel Zahradník | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Pavel Zahradník
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Zmizelé a mizející Krkonoše.pdf


Chcete si knihu přečíst?Zmizelé a mizející Krkonoše ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Pavel Zahradník. Číst Zmizelé a mizející Krkonoše Online je nyní tak snadné!

POPIS


Krkonoše a jejich podhůří jsou plné pozůstatků lidské činnosti, za kterými se ukrývají osudy konkrétních lidí. Jejich příběhy souvisí se specifickým vývojem oblasti. Stejně tak i osud památek na lidskou přítomnost je silně spojen s vývojem společnosti a hospodářstvím v nejvyšších českých horách. Tato kniha je věnována objektům, které v důsledku různých událostí již zanikly, chátrají nebo jim zánik hrozí. Seznámíte se mimo jiné s osudem několika zaniklých či zcela přestavěných krkonošských bud, které úzce souvisí s horským hospodařením i rozvojem turistického ruchu. Následuje několik památek lidové architektury a zaniklých či chátrajících šlechtických sídel i církevních památek. Výrazné zastoupení pak mají památky technické - mlýny, papírny, textilky, sklárny a zaniklá důlní díla.


... a mizející Krkonoše Autor: Zahradník, Pavel Nakladatel: Víkend EAN: 9788074332593 ISBN: 978-80-7433-259-3 Popis: 1× kniha, vázaná, 192 stran, česky Rozměry: 13,5 × 20,5 cm Rok vydání: 2019 (1 ... Krkonoše (Česko a Polsko : pohoří) - dějiny | Knihy.ABZ.cz ... . vydání) Zmizelé a mizející Krkonoše od Pavla Zahrdníka je skvělá publikace, která dává přehled o nejrůznějších boudách či dalších typických krkonošských stavbách, které třeba již zanikly nebo zanikají, mimo jiné se dozvíme i o osudu Rennerovy boudy nebo historii Labské boudy. Všechny informace o produktu Kniha Zmizelé a mizející Krkonoše, porovnání cen z internetových obchodů, hodnocení a recenze Zmizelé a mizející Krkonoše. Zmizelé a mizející Krkonoše (Pavel ... Zmizelé a mizející Krkonoše - Pavel Zahradník | Kniha na ... ... . Všechny informace o produktu Kniha Zmizelé a mizející Krkonoše, porovnání cen z internetových obchodů, hodnocení a recenze Zmizelé a mizející Krkonoše. Zmizelé a mizející Krkonoše (Pavel Zahradník) Navigace: Homepage > e-Obchod > Ostatní publikace > Knihy Krkonoše > Zmizelé a mizejíc...SOUVISEJÍCÍ KNIHY