O Trojici v Teologické sumě

O Trojici v Teologické sumě - Tomáš Akvinský | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Tomáš Akvinský
DIMENZE
6,1 MB
NÁZEV SOUBORU
O Trojici v Teologické sumě.pdf


Chcete si knihu přečíst?O Trojici v Teologické sumě ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Tomáš Akvinský. Číst O Trojici v Teologické sumě Online je nyní tak snadné!

POPIS


Co nám kromě intelektuálního dobrodružství může poskytnout studium Tomášova traktátu o Trojici (STh I, q. 27–43)? Asi stěží zpochybníme, že Tomášovy úvahy jsou důležitou součástí dějin teologie a filosofie a že hrají důležitou úlohu v intelektuálním souboji, který tak či onak ovlivnil politické dějiny západní civilizace. Vždyť tak jako je náš svět svým způsobem obrazem trojjediného Boha, jsou politické události, alespoň do určité míry, odrazem diskusí o tomto Bohu. Poněkud problematičtější je otázka, zda může Tomášův traktát o Trojici inspirovat, či dokonce spoluurčovat povahu dnešních filosofických či teologických debat. Jako plod vysoce spekulativního myšlení se zdál být navždy odsouzen do starého teologického harampádí. Nyní však tyto „nepraktické“ úvahy znovu ožívají: neboť jak jinak můžeme být „připraveni obhájit sepředkaždým, kdo se nás ptá po důvodech naší naděje“ (1 Petr 3, 15)? Jak jinak se budeme hájit, když nás stoupenec judaismu či islámu obviní z polyteismu? Jak jinak budeme odstraňovat racionální překážky, které druhým a mnohdy i nám samotným překáží v přijetí víry?


...te O Trojici v Teologické sumě od Tomáš Akvinský? Dnes objednáte, zítra vyzvednete… a můžete začít číst ... Tomas akvinsky o trojici v teologicke sume levně ... ... . 33 prodejen po celé ČR O Trojici v Teologické sumě Autor: Akvinský, Tomáš Nakladatel: Krystal OP EAN: 9788075750464 ISBN: 978-80-7575-046-4 Překlad: Šprunk, Karel Popis: 1× kniha, brožovaná, 332 stran, česky Rozměry: 14,5 × 21 cm Rok vydání: 2019 (1. vydání) prof. Peter Staněk, ENERGETIKA a SPOLEČNOST BUDOUCNOSTI, Smart City Plzeň, 26. 3. 2019, TOP EXPO CZ - Duration: 59:22. ... Tomáš AKVINSKÝ | Dumknihy.cz - knihy po všech stránkách ... . Peter Staněk, ENERGETIKA a SPOLEČNOST BUDOUCNOSTI, Smart City Plzeň, 26. 3. 2019, TOP EXPO CZ - Duration: 59:22. MD TOP EXPO CZ 8,490 views Kniha: O Trojici v Teologické sumě Autor: Tomáš Akvinský Co nám kromě intelektuálního dobrodružství může poskytnout studium Tomášova traktátu o Trojici (STh I, q. 27-43)? O Trojici ...SOUVISEJÍCÍ KNIHY