Rétorika v evropské kultuře

Rétorika v evropské kultuře - Jiří Kraus | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Jiří Kraus
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Rétorika v evropské kultuře.pdf


Chcete si knihu přečíst?Rétorika v evropské kultuře ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jiří Kraus. Číst Rétorika v evropské kultuře Online je nyní tak snadné!

POPIS


Kniha vymezuje postavení rétoriky v systému kultury a vzdělanosti od starověku po dnešek. Zkoumá pokles jejího významu v období racionalismu a osvícenství, uvádí příčiny, v jejichž důsledku byly rétorice (redukované na soustavu řečnických triků) přisuzovány negativní konotace, a vysvětluje, proč si rétorika ve 20. století dokázala své pozice znovu vydobýt. Dokládá, že prestiž rétoriky prudce klesá, když je redukována na recept k rafinovanému klamání publika, a naopak stoupá, když se chápe jako vědecká disciplína, která se vydává napříč humanitními obory - filozofií, logikou, sémiotikou, literární vědou, lingvistikou, naukou o médiích apod. V tomto pojetí rétorika usiluje o všestranné poznávání a kultivování řečového projevu, mluveného i psaného, a to nejen jeho produkce, ale i recepce a interpretace. V takové renesanci zájmu se rétorika jeví ne jako pouhý návod k řečové dovednosti, ale jako komplexní teoretický obor zkoumající chování člověka ve společenské komunikaci.


...étorika v evropské kultuře i ve světě vymezuje postavení rétoriky v systému kultury a vzdělanosti od starověku po dnešek ... KRAUS, Jiří : Rétorika v evropské kultuře i ve světě ... . Zkoumá pokles jejího významu v období racionalismu a osvícenství, uvádí příčiny, v jejichž důsledku byly rétorice (redukované na soustavu řečnických triků) přisuzovány negativní konotace, a vysvětluje, proč si rétorika ve 20 ... v Paříži aj.). Kniha Rétorika v evropské kultuře i ve světě vymezuje postavení rétoriky v systému kultury a vzdělanosti od starověku ... Rétorika v evropské kultuře i ve stětě (eBook, 2011 ... ... .). Kniha Rétorika v evropské kultuře i ve světě vymezuje postavení rétoriky v systému kultury a vzdělanosti od starověku po dnešek. Zkoumá pokles jejího významu v období racionalismu a osvícenství, uvádí příčiny, v jejichž důsledku byly rétorice (redukované na soustavu řečnických Rétorika v evropské kultuře Autor: Kraus, Jiří Nakladatel: Karolinum EAN: 9788024620015 ISBN: 978-80-246-2001-5 Popis: 1× kniha, brožovan...SOUVISEJÍCÍ KNIHY