Jak se časy mění: Vzpomínky na prvnísvětovou válku

Jak se časy mění: Vzpomínky na prvnísvětovou válku - Slavomír Vácha | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Slavomír Vácha
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Jak se časy mění: Vzpomínky na prvnísvětovou válku.pdf


Chcete si knihu přečíst?Jak se časy mění: Vzpomínky na prvnísvětovou válku ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Slavomír Vácha. Číst Jak se časy mění: Vzpomínky na prvnísvětovou válku Online je nyní tak snadné!

POPIS


První světová válka, konflikt dosud nevídaných rozměrů, se táhla již druhým rokem. Mladý brněnský rodák Slavomír Vácha musel narychlo složit maturitní zkoušku a narukovat, aby podpořil čím dál vyčerpanější rakouskou armádu. Na své cestě po evropských bojištích poznal hrůzy války i utrpení, jež si lidé navzájem působí, a rychle dospěl v muže. Nebylo zbytí, když ve svých osmnácti letech musel velet celému oddílu vojáků. Až do konce války si vedl osobní deník, do nějž zaznamenával její průběh včetně řady kreseb i dopisů. Ve 40. letech, během další světové války, použil deníkové záznamy k sepsání svých pamětí. Paměti Slavomíra Váchy působivě dokreslují, že válka není pouze boj s nepřítelem, ale také s pokrytectvím vlastních velitelů a se sebou samým: s pochybnostmi o víře, se ztrátou vůle žít. V takových chvílích se podpora rodiny, byť na dálku, jen formou dopisů a balíků, prokáže jako zásadní. Autor, povoláním učitel, dokázal dokonale popsat rozmanité zážitky ze dvou válečných let. Od momentů utrpení po paradoxně veselé momenty v zázemí: přátelské vztahy s italskými civilisty, falšování jednodenních propustek domů do Brna a večírky v rakouském Traismaueru. Přestože se svou účastí ve světové válce řadí do takzvané ztracené generace, fakt, že o válečných událostech dokáže psát s nadhledem, ale zároveň s přesvědčivostí přímého účastníka, podává svědectví o síle lidského ducha. Jeho paměti nejsou ani pláčem ztracené generace, ani zlehčováním války. Jsou působivou výpovědí očima vojáka, který válku, do níž byl v mládí proti své vůli vtažen, odsuzuje a který se vždy snaží, i přes obrovské utrpení, udržet si víru v Boha i v člověka.


...vejte knihu Jak se časy mění - Vzpomínky na prvnísvětovou válku v internetovém knihkupectví Megaknihy ... Jak se časy mění - Vácha Slavomír | Artforum ... ... .cz. Nejnižší ceny 450 výdejních míst 99% spokojených zákazníků Název: Jak se časy mění - Vzpomínky na prvnísvětovou válku. Autor: Slavomír Vácha. Titul je zařazen do žánrů: Literatura faktu › Biografie, životopisy, osudy; Literatura faktu › Military; ISBN: 978-80-7364-093-4. EAN: 9788073640934. Objednací kód: NA352721 Jak se časy mění - Vzpomínky na prvnísvětovou válku. kl ... Jak se časy mění - Vzpomínky na prvnísvětovou válku ... ... . EAN: 9788073640934. Objednací kód: NA352721 Jak se časy mění - Vzpomínky na prvnísvětovou válku. kliknutím zvětšíte. ks. Kód: 0352721: ... Zboží ze stejné kategorie - Jak se časy mění - Vzpomínky na prvnísvětovou válku. Skok sem, skok tam. Dlouholetý editor, nakladatel a spolubesedník Miloně Čepelky Josef Pepson Snětivý říká o ... při objednávce nad 599...SOUVISEJÍCÍ KNIHY