Český jazykový atlas:  Dodatky

Český jazykový atlas:  Dodatky - Jan Balhar | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Jan Balhar
DIMENZE
1,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Český jazykový atlas:  Dodatky.pdf


Chcete si knihu přečíst?Český jazykový atlas:  Dodatky ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jan Balhar. Číst Český jazykový atlas:  Dodatky Online je nyní tak snadné!

POPIS


Český jazykový atlas je jedním z dlouhodobých úkolů Ústavu pro jazyk český AV ČR. Připravovali jej pracovníci dialektologických oddělení v Brně. Atlas podává všestranný a prohloubený pohled na územní rozrůznění českých nářečí a běžné mluvy, postihuje hlavní tendence jejich vývoje a představuje tak významný soubor údajů ke studiu českého národního jazyka. Dosah atlasu je však mnohem širší. Bude mít význam i pro další oblasti společenských věd a zároveň bude moci sloužit široké kulturní veřejnosti. Dílo je založeno na výsledcích rozsáhlého výzkumu konaného na území českého národního jazyka podle jednotného výzkumného programu, který zahrnoval všechny jazykové roviny. Vlastní terénní výzkum prováděli ve vybraných obcích zvlášť vyškolení specialisté. Touto akcí se podařilo zachytit stav našich nářečí v jejich poslední vývojové fázi. Materiál. který atlas přináší, má tedy už i historickou hodnotu. Obsahuje 2 CD s celkem 70 ukázkami audiozáznamů vyprávění.


... 2012-2014 Dialektologické oddělení Ústavu pro jazyk český AV ČR, v ... Český jazykový atlas dokončen | Přehled článků ... . v. i. Č ESKÝ J AZYKOVÝ A TLAS 1 2 3 4 5 DODATKY Lexikální část - okruhy: zahrada a sad, živočišstvo, les a rostlinstvo, krajina, čas a počasí, vesnice dříve a nyní, zábavy a zvyky Hláskosloví, syntax, adverbia, doplňkový výzkum městské sítě, svazky izoglos v nářečích Lexikální část - okruhy: místní prostředí, domácí prostředí, člověk. Předmluva : 5: Obsah : 7: ÚVODNÍ ČÁST : 11: 1. Snahy o atlas český ... Český Jazykový Atlas ... . Předmluva : 5: Obsah : 7: ÚVODNÍ ČÁST : 11: 1. Snahy o atlas českých ... ISBN: 9788020019677 8020019677: OCLC Number: 775077051: Notes: CD-Beil. u.d.T.: Ukázky nářečí v Čechách, Moravě a ve Sleszku. - Zsfassung in dt. und engl. Č eskÝ j azykovÝ a tlas 1 2 3 4 5 dodatky Český jazykový atlas Dodatky. Přidat recenzi Autoři; Kategorie a t...SOUVISEJÍCÍ KNIHY