Smrt v Benátkách

Smrt v Benátkách - Thomas Mann | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Thomas Mann
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Smrt v Benátkách.pdf


Chcete si knihu přečíst?Smrt v Benátkách ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Thomas Mann. Číst Smrt v Benátkách Online je nyní tak snadné!

POPIS


Novela nositele Nobelovy ceny za literaturu Thomase Manna podle které vzniknul slavný stejnojmenný film Luchina Viscontiho s hudbou Gustava Mahlera. Smrt v Benátkách je mimořádně odvážný text o náhlém „propuknutí vášně“ v lidském životě. Stárnoucí spisovatel Gustav von Aschenbach potkává v Benátkách apollinsky krásného chlapce Tadzia a postupně propadá jeho kouzlu. Fascinace, kterou v Aschenbachovi mladík vyvolává, dává spisovateli zapomenout na okolní svět, dosavadní život i blížící se nebezpečí v podobě morové nákazy. Roku 1971 natočil podle novely italský režisér Luchino Visconti stejnojmenný film. Kniha Smrt v Benátkách vyšla německy poprvé v roce 1912 a ke stoletému výročí vychází nyní tato nejslavnější novela Thomase Manna v novém překladu Vratislava Jiljí Slezáka. V audionahrávce je použita hudba Gustava Mahlera.


...Benátkách (1912, Der Tod in Venedig) je nejznámější novela německého spisovatele Thomase Manna, nositele Nobelovy ceny za literaturu za rok 1929 ... Smrt v Benátkách | DJKT - Divadlo J. K. Tyla v Plzni ... .Do češtiny přeložil Pavel Eisner.Roku 1971 natočil podle novely italský režisér Luchino Visconti film Morte a Venezia, který je do dnešní doby považován za jeden ze základních snímků světové kinematografie. Smrt v Benátkách je bezesporu nadčasovým dílem, ale žádá si to pozorného diváka, jemuž bude odměnou nevšední filmový zážitek, na který jen tak nezapomene. (20.11.2006) všechny komentáře uživatele / Smrt v Benátkách je krátká novela psaná v er-formě. Autor používá chronologickou kompozici. Sa ... Smrt v Benátkách / Morte a Venezia (1971) | ČSFD.cz ... . (20.11.2006) všechny komentáře uživatele / Smrt v Benátkách je krátká novela psaná v er-formě. Autor používá chronologickou kompozici. Samotný děj je pro čtenáře vcelku přehledný. Text je členěn do kapitol. Velice častá dlouhá souvětí (viz charakteristika Ta...SOUVISEJÍCÍ KNIHY