Vize Codyho

Vize Codyho - Jack Kerouac | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Jack Kerouac
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Vize Codyho.pdf


Chcete si knihu přečíst?Vize Codyho ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Jack Kerouac. Číst Vize Codyho Online je nyní tak snadné!

POPIS


Prastará poučka, podle níž každý spisovatel píše celý život jedinou knihu, platí dvojnásob u Jacka Kerouaca. Snad nejlépe tuto „jednu Kerouacovu knihu“ představují Vize Codyho; tvoří přitom pandán autorova nejslavnějšího románu Na cestě, jelikož zčásti pokrývají totéž časové období. Oním Codym je týž Neal Cassady, který Kerouacovi posloužil jako předobraz Deana Moriartyho v románu Na cestě, Kerouacův obdivovaný přítel, múza, „tajný hrdina“ Ginsbergova Kvílení, neřízená střela řítící se životem „v myriádě ukradených nočních auťáků“ za stále dalšími rozkošemi. Ve Vizích Codyho ovšem autor vypráví mnohé, na co si ve svém nejslavnějším románu netroufl; odhazuje v nich veškeré jazykové, stylistické i obsahové zábrany a nabízí čtenářům text, který lze postavit na roveň odvážným experimentům Jamese Joyce. Vize Codyho jsou zcela ojedinělou směsicí divokých historek ze života beat generation, autorova proudu vědomí, precizních i procítěných popisů, úvah, meandrujících asociací, přepisů magnetofonových nahrávek rozhovorů titulního hrdiny s autorem, dopisů, básní – a to vše na úctyhodných šesti stech stranách. Kniha vychází v kongeniálním českém překladu Josefa Rauvolfa, který v roce 2011 získal prestižní Cenu Josefa Jungmanna.


...i brát "Vize Codyho" jako román, prostě jako normální knížku, tak neobstojí; příliš popisná, plochá, mnohdy až nudná (pomineme-li pár kresbiček a hlavně experimentální pasáž - přepis magnetofonových nahrávek zhuleneckých keců - tuto část doporučuji) ... Vize Codyho - Jack Kerouac | Knihy Dobrovský ... . Vize Codyho (Visions of Cody) je román amerického spisovatele Jacka Kerouaca, který je založen na Kerouacových autobiografických vzpomínkách. Podobně jako v ostatních knihách, i zde Kerouac vystupuje pod jménem Jack Duluoz. Za český překlad vydaný nakladatelstvím Argo byl Josef Rauvolf oceněn Cenou Josefa Jungmanna.. Následující tabulka znázorňuje postavy a jejich ... On the Road revisited Jack Keroua ... Kniha: Vize Codyho - Jack Kerouac | Knihy.ABZ.cz ... . Podobně jako v ostatních knihách, i zde Kerouac vystupuje pod jménem Jack Duluoz. Za český překlad vydaný nakladatelstvím Argo byl Josef Rauvolf oceněn Cenou Josefa Jungmanna.. Následující tabulka znázorňuje postavy a jejich ... On the Road revisited Jack Kerouac: Vize Codyho.Přeložil Josef Rauvolf, Argo, Praha, 2011, 606 stran. Šestisetstránková tloušťka Vizí Codyho odpovídá titánským ambicím románu.Kerouac v něm „podává zprávu" o svém přítel...SOUVISEJÍCÍ KNIHY