Dominik Duka: Tradice, která je výzvou

Dominik Duka: Tradice, která je výzvou - Tomasz Dostatni, | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Tomasz Dostatni,
DIMENZE
8,3 MB
NÁZEV SOUBORU
Dominik Duka: Tradice, která je výzvou.pdf


Chcete si knihu přečíst?Dominik Duka: Tradice, která je výzvou ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Tomasz Dostatni,. Číst Dominik Duka: Tradice, která je výzvou Online je nyní tak snadné!

POPIS


V knižním rozhovoru reflektují jeho autoři témata, která jsou současnému pražskému arcibiskupovi drahá: smysl tradice, zvláště katolické v kontextu moderních českých a evropských dějin, kořeny víry a věrnosti církvi, dějiny domikánského řádu a jeho přínos do mozaiky církevní minulosti i současnosti. V knize se odrážejí hluboké historické znalosti současného nástupce svatého Vojtěcha na arcibiskupském stolci, jeho dnešní názory na českou společnost a stát, na stav dialogu státu a církve. Široký záběr rozhovoru dává jedinečným způsobem nahlédnout do myšlenkového světa Dominika Duky, současné hlavy české katolické církve. Mons. Dominik Duka OP (1943, Hradec Králové) je 36. arcibiskup pražský, metropolita a primas český (jmenován 13. února 2010). Dne 22. června 1970 přijal kněžské svěcení. Po odnětí státního souhlasu pracoval patnáct let v plzeňské Škodovce. Za ilegální činnost byl patnáct měsíců vězněn v Plzni-Borech. Byl provinciálem České provincie dominikánů (1986-1998), 24. biskupem královéhradeckým (1998-2010). V dubnu 2010 byl zvolen předsedou České biskupské konference.


...tatně smysl Tradice, která je výzvou, jak tuto knihu nazvali spoluautoři rozhovoru P ... Dominik Duka - Tradice, která je výzvou - Josef Míček ... ... ... Rozhovory | Duka Dominik: Tradice, která je výzvou ... ... tatně smysl Tradice, která je výzvou, jak tuto knihu nazvali spoluautoři rozhovoru P. Tomasz Dostatni OP a Jaroslav Šubrt, odpovědný redaktor přílohy KT Perspektivy. Rozhovor s českým primasem je hozenou rukavicí všem, kteří - podobně jako arcibiskup Duka - považují rozvažování o tradici a kontinuitě našeho ... Dominik Duka : tradice, která je výzvou by Tomasz Dostatni ( ); Setkání s Dominikem kardinálem Dukou OP by Pavel Veselý ( Book ); Dominik Duka : moderní a oblíbený by Pavel Veselý ( Book ) Dominik Duka - Tradice, která je výzvou Kniha rozhovorů pražského arcibiskupa Dominika Duky OP, dominikánského kněze a publicisty Tomasze Dostatniho a šéfredaktor přílohy Katolického týdeníku Perspektivy a překladatele z pol...SOUVISEJÍCÍ KNIHY