Ráj na zemi: Romské pohádky

Ráj na zemi: Romské pohádky - Gejza Demeter | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Gejza Demeter
DIMENZE
7,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Ráj na zemi: Romské pohádky.pdf


Chcete si knihu přečíst?Ráj na zemi: Romské pohádky ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Gejza Demeter. Číst Ráj na zemi: Romské pohádky Online je nyní tak snadné!

POPIS


Kniha romských pohádek. Úvodní pohádka, která dala souboru název, představuje "epos o stvoření". Dále jsou ve sbírce přítomné pohádky kouzelné, v nichž se čerti proměňují ve faráře, hrdinové podnikají dobrodružství za osvobození zakletých princezen či svých blízkých a bojují s čaroději nebo draky. Zastoupeny jsou také pohádky anekdotické, v nichž prolhaný chytrák převeze bohatého sedláka a posléze i Nejvyššího čerta či hloupý hrdina dosáhne štěstí. Originalita Demeterova stylu spočívá v tom, jak tvořivě dokáže s jednotlivými pohádkovými prvky zacházet a přitom ctít pravidla pohádkového žánru a zároveň sytit vyprávění původními prvky romského vypravěčství i "reáliemi" ze života Romů v prostředí východoslovenské osady.


...y informace o produktu Kniha Ráj na zemi -- Romské pohádky, porovnání cen z internetových obchodů, hodnocení a recenze Ráj na zemi -- Romské pohádky ... Ráj na zemi - - Megaknihy.cz ... . Ráj na zemi: Romské pohádky je skvělá kniha. Tuto knihu napsal autor Gejza Demeter. Přečtěte si s námi knihu Ráj na zemi: Romské pohádky na prazskamuzea1918-2018.cz A ve čtenáři romské pohádky „Ráj na zemi" ze stejnojmenné sbírky Gejzy Demetera pořádně hrkne - jaký otec? A neměl by Všemohoucí mít nějaké vyšší důvody pro stvoření světa, než jen neúnosnou bytovou situaci? Celá recenze 12.04.2012. Karolína Ryvolová ... Kniha: Ráj na zemi -- Romské pohádky - Gejza Demeter. Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop je ... Romské pohádky | Sleviste.cz ... .04.2012. Karolína Ryvolová ... Kniha: Ráj na zemi -- Romské pohádky - Gejza Demeter. Fungujeme! Vážení zákazníci, e-shop je...SOUVISEJÍCÍ KNIHY