Tajemství zřícenin v Čechách a na Moravě

Tajemství zřícenin v Čechách a na Moravě - Magdalena Wagnerová | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Magdalena Wagnerová
DIMENZE
9,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Tajemství zřícenin v Čechách a na Moravě.pdf


Chcete si knihu přečíst?Tajemství zřícenin v Čechách a na Moravě ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Magdalena Wagnerová. Číst Tajemství zřícenin v Čechách a na Moravě Online je nyní tak snadné!

POPIS


Zříceniny, ruiny, zhrouceniny, torza, zbytky původně celistvých lidských staveb, které postupem času zchátraly, protože o ně lidé přestali mít zájem, anebo poničené v důsledku přírodních katastrof či válečných událostí, ty všechny patří k ceným výpovědním důkazům o naší minulosti. I když jde většinou o torza, která už dávno nejsou udržovaná a vystavená povětrnostním vlivům postupně chátrají, jsou tedy odsouzená k postupnému zániku, přesto se stále a znovu stávají oblíbeným cílem výletníků, inspirací umělců i předmětem vědeckého zkoumání odborníků. I když slovo „zřícenina“ může označovat jakoukoli zchátralou stavbu, nejčastěji tímto termínem bývají označovaná torza byvších opevněných šlechtických sídel, jako byly hrady, hrádky, tvrze anebo později zámky. Každá z těchto zřícenin má svoji nezaměnitelnou, osobitou minulost a v propojení s historií kraje nabývá významných výpovědních hodnot. Současně dotváří ráz krajiny a většinou se stává nezaměnitelnou dominantou charakteristického panoramatu, jako například v případě Českého ráje, který je ztotožňovaný s obrysem zřícenin hradu Trosky, anebo Máchova kraje, jehož neodlučitelnou součástí jsou zříceniny hradu Bezděz.


... zřícenin v Čechách a na Moravě Magdalena Wagnerová Zříceniny, ruiny, zhrouceniny, torza, zbytky původně celistvých lidských staveb, které postupem času zchátraly, protože o ně lidé přestali mít zájem, anebo poničené v důsledku přírodn&ia… Tajemství zřícenin v Čechách a na Moravě Autor: Wagnerová, Magdalena Nakladatel: Plot EAN: 9788074280764 ISBN: 978-80-7428-076-4 Popis: 1× kniha, vázaná, 200 stran, česky Rozměry: 16,4 × 23,5 cm Rok vydání: 2011 (1 ... Tajemství zřícenin v Čechách a na Moravě - Zříceniny.cz ... . vydání) Kupte knihu Tajemství zřícenin v Čechách a na Moravě (Magdalena Wagnerová) s 30 % slevou za 209 Kč v ověřeném obchodě. Prolistujte stránky knihy, přečtěte si recenze čtenářů, nechte si doporučit podobnou knihu z nabídky více než 20 miliónů titulů. Objednávejte knihu Tajemství z ... Tajemství zřícenin v Čechách a na Moravě - Nakladatelství Plot ... . vydání) Kupte knihu Tajemství zřícenin v Čechách a na Moravě (Magdalena Wagnerová) s 30 % slevou za 209 Kč v ověřeném obchodě. Prolistujte stránky knihy, přečtěte si recenze čtenářů, nechte si doporučit podobnou knihu z nabídky více než 20 miliónů titulů. Objednávejte knihu Tajemství z...SOUVISEJÍCÍ KNIHY