Lubomír Lipský a jeho bratr Oldřich

Lubomír Lipský a jeho bratr Oldřich - Karel Ulík | Paninij.org

INFORMACE

AUTOR
Karel Ulík
DIMENZE
8,1 MB
NÁZEV SOUBORU
Lubomír Lipský a jeho bratr Oldřich.pdf


Chcete si knihu přečíst?Lubomír Lipský a jeho bratr Oldřich ve formátu pdf? Dobrá volba! Tuto knihu napsal autor Karel Ulík. Číst Lubomír Lipský a jeho bratr Oldřich Online je nyní tak snadné!





POPIS


Přátelé jsou jako hvězdy, nevidíš je pořád, ale přesto víš, že existují. Jedna z takových hvězd vysvitla panu Ulíkovi před několika desítkami let, když dostal za úkol udělat rozhovor s hercem Lubomírem Lipským pro týdeník Květy. Od té doby se potkávají a stále si mají co říct. Knih o známých osobnostech, zejména zoblasti kultury a umění, vyšlo už přebohatě. Pravdou ovšem je, že nemálo těchto pojednání je o hrdinech, kteří sotva odrostli krátkým kalhotám, aniž stačili v životě lidském dokázat něco, co by stálo za knižní zvěčnění.Oblíbený a vynikající herec Lubomír Lipský je všakpravým opakem tohoto konstatování. Za více než osm desítek let toho prožil a dokázal tolik, že by to vydalo na pořádný tlustospis.Víme, že tato kniha není prvnímpovídáním o životě skvělého herce a báječného člověka. Jeho autor měl ovšem to libé potěšení se s Mirkem - jak mu přátelé říkají - kamarádit bezmála čtyři desítky let. Na základě častých setkání vznikl o Lubomíru Lipském a jeho bratrovivelmi zajímavý sestřih životních epizod, rozhovorů, bonmotů i oblíbených skečů. Součástí této knihy jsou i nezapomenutelné dialogy Hlustvisiháků. Tato kniha rozhodně potěší a zahřeje na srdíčku.


... Lipský (4. července 1924 Pelhřimov - 19 ... Kniha: Lubomír Lipský a jeho bratr Oldřich Lipský | Knihy ... ... . října 1986 Praha) byl český režisér a scenárista, bratr herce Lubomíra Lipského.. Pocházel z Pelhřimova, kde jeho otec Vilém měl cukrárnu s kavárnou a rovněž vedl místní ochotnický spolek Rieger.Měl dva bratry, Lubomíra (1923-2015) a Dalibora (1930-1947). V létě 1945 se přestěhoval z rodného Pelhřimova do ... Se smrtí se v rodině filmový a divadelní velikán Lubomír Lipský (†92), jenž skonal v pátek kvůli potížím se srdcem, setkával častěji, než by si přál. Jeho bráškovi Daliborovi nebylo ani 18, ... E-kniha: Lubomír Lipský a jeho bratr Oldřich | Knihy.ABZ.cz ... . Jeho bráškovi Daliborovi nebylo ani 18, když tragicky zahynul při koupání. Další ránu mu zasadil osud později, když mu sebral milovaného syna. A jako skonali jeho otec a druhý bratr Oldřich? Lubomír Lipský (19. dubna 1923 Pelhřimov - 2. října 2015 Praha) ... Oldřich Lipský: bratr Da...



SOUVISEJÍCÍ KNIHY